Makaron z łososiem.

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Makaron z łososiem.

ewela24
  • ewela24

  • Posty: 323
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Wystarczyło, że przeczytałam ten przepis i już zapragnęłam go zrobić. Na pewno smakuje wyśmienicie. A robiliście kiedyś spaghetti z tuńczykiem?

Odp: Makaron z łososiem.

Myslę, że pomysł super, tym bardziej, ze z łososiem. Ja łososia wędzonego uwielbiam kupuję takiego www.suempol.pl. Tam też kilka przepisów z łososiem w roli głównej.

Odp: Makaron z łososiem.

Goniulka
  • Goniulka

  • Posty: 11
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
ja najczęściej korzystam z takiego przepisu, mogę go polecić:
200g. makaronu Tagliatelle
250ml. słodkiej śmietany 30%
250g. sera mascarpone
200g. wędzonego łososia suempol
1 łyżka masła roślinnego
2 łyżki soku z cytryny
2 ząbki czosnku
świeżo zmielony pieprz
sól


Makaron gotujemy al dente. W garnku rozpuszczamy masło i dodajemy przeciśnięty przez praskę czosnek.
wlewamy śmietanę oraz mascarpone i mieszamy do czasu aż uzyskamy gładki sos.
Wrzucamy łososia pokrojonego na drobne kawałki oraz sok z cytryny.
Doprawiamy świeżo zmielonym pieprzem oraz szczyptą soli. Dokładnie mieszamy.
Dodajemy makaron, mieszamy i na talerze

Odp: Makaron z łososiem.

Comarchewka
Jutro piątek, więc czas na rybkę. Taka wersja bardzo do mnie przemawia

Odp: Makaron z łososiem.

Goniulka
  • Goniulka

  • Posty: 11
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
uwielbiam łososia wędzonego, zwłaszcza ze suempolu. Robię podobny makaron, tyle, że nie używam serka topionego, a po prostu mocniej doprawiam i daję czosnek do śmietany

Odp: Makaron z łososiem.

wiktoryjka
Mmm uwielbiam łososia szczególnie tego z Black Caviar S.A. - dzięki za przepis - jutro wypróbuję

Makaron z łososiem.

Manti
  • Manti

  • Posty: 5
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Znacie jakieś dobre przepisy? Ja proponuję coś takiego :

serek topiony, mała śmietana, łosoś wędzony, makaron rurki, olej z pestek dyni, szpinak, cukinia, brokuły, pomidorki koktajlowe, ser feta

Przygotowanie:
Ugotować makaron i brokuły. Do drugiego garnka wrzucić pokrojoną cukinię, szpinak, serek topiony i i olej z pestek dyni (polecam ten z olejeswiata.eu - bardzo dobry w smaku) Poczekać aż serek się roztopi (ten z Hochland roztapia się w dosyć krótkim czasie). Następnie wrzucić śmietanę,brokuły i łososia. Wymieszać. Sosem polać makaron. Całość posypać serem fetą i ułożyć na górze pokrojone pomidorki koktajlowe.


Co o tym myślicie? Ma do mnie przyjść rodzina mojej lubej i nie wiem, czy to jest dobry pomysł, żeby coś takiego podać. Jak uważacie?

Odpowiedz na/ edytuj Makaron z łososiem.