Marynaty do mięs jaka do jakiego

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Marynaty do mięs jaka do jakiego

ciasteczka
Zapomniałam dodać, że do marynat używam aromatyzowanego domowym sposobem oleju. Dodaję do niego różne dodatki i mam genialne bazy do marynat czy też sosów. Używam też octu jabłkowego zamiast tego 10% - jednak z nim trzeba ostrożnie, bo można zepsuć smak. Mam też sos sojowy i rybny, ale za tym rybnym jakoś nie bardzo przepadam, ale to już raczej sprawa gustu, bo mężowi smakuje.

Odp: Marynaty do mięs jaka do jakiego

mocsłodkości
biedroneczki napisał(a):

Z czego robicie marynaty do mięs? Dodajecie jakieś sosy typu sojowy albo ocet np. balsamiczny? Jakie kombinacje do jakiego rodzaju mięsa pasują a jakich lepiej nie łączyć?


Ja używam sosu sojowego dzięki temu nie dodaję soli, bo on jest wystarczająco słony - przynajmniej dla mnie. Poza tym standardowa przyprawy i dużo czosnku Jak mam świeże zioła to je również dodaję do marynaty.

Odp: Marynaty do mięs jaka do jakiego

ciasteczka
Dużo zależy od tego na co mamy ochotę. Ja jakoś specjalnie nie zwracam uwagi na rodzaj mięsa. W zasadzie używam głównie wieprzowiny i kurczaka, choć i kaczka z indykiem się przypląta

Marynaty do mięs jaka do jakiego

biedroneczki
Z czego robicie marynaty do mięs? Dodajecie jakieś sosy typu sojowy albo ocet np. balsamiczny? Jakie kombinacje do jakiego rodzaju mięsa pasują a jakich lepiej nie łączyć?

Odpowiedz na/ edytuj Marynaty do mięs jaka do jakiego