Masło smakowe

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Masło smakowe

skuter5
  • skuter5

  • Posty: 899
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Właśnie o tą rybę z grilla mi chodziło Zastanawiałem się czy jak zrobię masło np. w czwartek, a użyję do ryby z grilla w niedzielę ( żeby był mocniejszy aromat) nic mu nie będzie Dobrze wiedzieć, że mimo upływu czasu będzie ok

Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Masło smakowe

mocsłodkości
skuter5 napisał(a):

Jak myślicie nada się młody drobno posiekany koperek do aromatyzowania masła? Nie zmieni on swojego żywego zielonego koloru na szary i bez wyrazu?


Jasne, że się nada Koperkowi nic się nie stanie. Nadal będzie miał żywy zielony kolor. Takie masło jest potem idealne np. do ryby z grilla, która wiele na nim zyskuje Osobiście bardzo je lubię

Odp: Odp: Odp: Odp: Masło smakowe

skuter5
  • skuter5

  • Posty: 899
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Jak myślicie nada się młody drobno posiekany koperek do aromatyzowania masła? Nie zmieni on swojego żywego zielonego koloru na szary i bez wyrazu?

Odp: Odp: Odp: Masło smakowe

misia5
  • misia5

  • Posty: 2274
  • Przepisy: 701
  • Artykuły: 0
Ja tak jak ciasteczka najczęściej dodaję bardzo drobno posiekany, a potem roztarty czosnek oraz drobno pokrojony szczypiorek. Mąż woli zwykłe masło bez dodatków, natomiast moje dziewczynki i ja wolimy szczypiorkowe

Odp: Odp: Masło smakowe

ciasteczka
Uwielbiam masła smakowe. Osobiście dodaję do nich drobno posiekany szczypiorek lub zmiażdżony czosnek. Nie oddaję soli, bo jakoś mi nie pasuje. Wolę bez niej Mój mąż za to woli mało z dodatkiem koperku i ostrego świeżego chili

Odp: Masło smakowe

skuter5
  • skuter5

  • Posty: 899
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
A to super Jakich ziół najczęściej używasz do takiego masła? Dajesz zwykle jedno czy może kilka różnych ziół? Które najbardziej Ci smakują? Dodajesz soli czy nie jest konieczna? Żona dodaje sól bo twierdzi, że bez tego masło nie smakuje jak trzeba :/

Odp: Masło smakowe

misia5
  • misia5

  • Posty: 2274
  • Przepisy: 701
  • Artykuły: 0
Ze świeżymi ziołami możesz masło trzymać do 10 dni, ale tylko w lodówce. Z suszonymi ziołami i przyprawami znacznie dłużej. U mnie ziołowe wytrzymuje góra dwa dni

Masło smakowe

skuter5
  • skuter5

  • Posty: 899
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Moja żona czasem jak kupimy większą ilość masła to miękkiego takiego w temperaturze pokojowej dodaje do różne drobno posiekane świeże zioła lub przyprawy. Jak długo takie masło może "siedzieć" w lodówce? Dzień góra dwa czy może z tydzień?

Odpowiedz na/ edytuj Masło smakowe