Napoje gazowane

Obserwuj wątek

Odp: Napoje gazowane

Szybko Gotująca
Na upały nie ma jak zwykła woda mineralna, bo po tych słodkich więcej się chce pić.
Ja piję tylko mineralną gazowaną ( Piwniczankę https://piwniczanka.pl/) w czasie upału to potrafię 2 butelki półtora litra obalić przez 1 dzień. Ta średnio mineralizowana fajnie orzeźwia i gasi pragnienie.

Odp: Odp: Napoje gazowane

mocsłodkości
zielonka napisał(a):

Gazowane napoje wypłukują składniki mineralne. Najgorsze są słodkie napoje, szczególnie cola i pepsi - gdyby w szklance wody rozpuścić tyle cukru, ile jest w jednej puszce, nikt by tego nie dał rady wypić, a niektórzy nie wyobrażają sobie dnia bez butelki coli... Polecam przestawić się na soki owocowe (nie napoje) i wodę mineralną, zamiast szkodzić sobie regularnie pijąc takie świństwa.


Trudno się z Tobą nie zgodzić. W takich napojach są góry cukru. Ostatnio mężowi to pokazywałam, bo nie chciał mi uwierzyć. Jak spotykał się z kolegami to takie napoje lały się strumieniami. Nadal pije takie wody, ale w zdecydowanie mniejszych ilościach.

Odp: Napoje gazowane

zielonka
  • zielonka

  • Posty: 55
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Gazowane napoje wypłukują składniki mineralne. Najgorsze są słodkie napoje, szczególnie cola i pepsi - gdyby w szklance wody rozpuścić tyle cukru, ile jest w jednej puszce, nikt by tego nie dał rady wypić, a niektórzy nie wyobrażają sobie dnia bez butelki coli... Polecam przestawić się na soki owocowe (nie napoje) i wodę mineralną, zamiast szkodzić sobie regularnie pijąc takie świństwa.

Napoje gazowane

mandaryn_ka
Nie ma limitu, ostatnio udowodniono, że napoje CO2 nie są niebezpieczne i można je pić do woli. Problem zaczyna się kiedy w napoju znajduje się więcej cukru czy szkodliwych substancji, bo są one szybciej przyswajane przez organizm. Mogę polecić kupienie syfonu i wlewanie do niego lekko posłodzonych herbatek owocowych (ja bardzo lubię teekanne owoce leśne) lub syropów smakowych i samodzielne ich gazowanie Są pyszne

Odp: Napoje gazowane

skuter5
  • skuter5

  • Posty: 899
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Może macie rację. Przystopuję trochę Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Przynajmniej żona będzie spokojniejsza

Odp: Napoje gazowane

mocsłodkości
Czy istnieje jakiś limit nie mam pojęcia Jednak troskliwa żona to skarb Niektóre gazowane napoje czynią spustoszenie w naszym organizmie. Wypłukują masę składników mineralnych, które są nam potrzebne. Lepiej ich unikać. Jednak jedna szklanka raz na jakiś czas nie zaszkodzi.

Odp: Napoje gazowane

misia5
  • misia5

  • Posty: 2274
  • Przepisy: 701
  • Artykuły: 0
Wszystko jest dla ludzi Ja osobiście napojów gazowanych unikam jak ognia Zwłaszcza tych słodzonych, bo tam jest tyle cukru co w dobrym cieście, a całego ciasta człowiek nie zje Za to butelka gazowanego napoju pójdzie w oka mgnieniu

Napoje gazowane

skuter5
  • skuter5

  • Posty: 899
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Jak często pijecie napoje gazowane? Moja żona dostaje białej gorączki jak mnie widzi z napojem gazowanym. Jaka ilość napoju z CO2 jest dopuszczalna? Czy w ogóle istniej coś takiego jak limit przy takich napojach?

Odpowiedz na/ edytuj Napoje gazowane