Obsadzenie dookola dzialki.... budowlanej

Obserwuj wątek

Odp: Obsadzenie dookola dzialki.... budowlanej

Lidka
  • Lidka

  • Posty: 107
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Lepiej wcześniej posadzić sobie drzewka, bo potrzeba trochę czasu, żeby urosły.
Polecam tuje

Odp: Obsadzenie dookola dzialki.... budowlanej

Sarenka
  • Sarenka

  • Posty: 3284
  • Przepisy: 571
  • Artykuły: 1
...

zmieniono 1 raz (ostatnio 15 lut 2011 19:30 przez Sarenka)

Odp: Obsadzenie dookola dzialki.... budowlanej

kusza23
  • kusza23

  • Posty: 26
  • Przepisy: 15
  • Artykuły: 6
Ja uwielbiam wierzby kałkaskie i tuje pięknie się razem prezentują.

Odp: Obsadzenie dookola dzialki.... budowlanej

majgrz11maja
To co Kazik powiedział o glebie jest bardzo ważne ,ale jest też bardzo ważne by zaplanować wysokość drzewek lub krzewów w konkretnej części działki.Co do tuj nie wypowiadam się ponieważ ich nie cierpię

Odp: Obsadzenie dookola dzialki.... budowlanej

zuzi
  • zuzi

  • Posty: 2077
  • Przepisy: 174
  • Artykuły: 13
To co Kazik pisze to swięta racja
Z tymi tujami to radziłabym Ci się dobrze zastanowić: po
1.gleba (to co Kazik pisał)
2.szkodniki które powodują że tuje zaczynają usychać i wtedy okropnie szpecą działkę.
3.jezeli sąsiad obok twojej działki ma juz posadzone tuje to odradzam sadzenie (jego urosną i tak samo osłonia twoją działke-a ty masz mniej kłopotu z pielęgnacją ja tak zrobiłam ,sąsiad posadził to ja mam mniej na głowie-zainwestuje w drzewka owocowe i krzewy ozdobne).
4.tuje juz powoli wychodzą z mody.

Odp: Obsadzenie dookola dzialki.... budowlanej

dobry
  • dobry

  • Posty: 1106
  • Przepisy: 12
  • Artykuły: 0
Kazik, dzieki, tak zrobie, zorientuje sie dokladniej odnosnie gleby!

Odp: Obsadzenie dookola dzialki.... budowlanej

Jeśli chodzi o tuje to stara "opinia". Trudno jet Ci doradzić. Musisz wziac pod uwagę glebę jak jest na działce. Zakwaszanie lub odkwaszanie to zabieg kłopotliwy często trzeba powtarzać jeśli sa odchylenia w jedna lub druga stronę zgodnie z zapotrzebowaniem roslin. ponadto jaka jest stała srednia wilgotnośc gleby, struktura.Radziłbym Ci dokonac dokładnych pomiarów gleby(zorientuj sie czy sanepid u Ciebie prowadzi takie badania, powiedza Ci też jak pobrać próbki. Mierniki dostępne w detalu rożne mają opinie uzytkowników, nie wypowiadam się, nie badałem takimi przyrządami.
Dlaczego zaczynam sowją"poradę" od gleby.Otóż łatwiej czasami dobrać rośliny do posadzenia na glebie która już jest"ułozona" i wymaga drobnych zabiegów , anizeli wymieniać dość duże połacie azeby poszdzić to co strasznie nam sie podoba ....i nie myślimy o tym ze te zabiegi odnawiania/poprawy struktury gleby bedą trwać ...("do us...j śmierci") cały czas.
Znając kwasowość , stała wilgotnośc i strukturę(piach, glina, itd. idz do punktu sprzedaży i tam przy pomocy fachowca dobieraj zasadzenia. Ręczę, że nawet wyższy koszt roślin okaże się w sumie tańszy aniżeli całość wydatku przy pracach dodatkowych.
Na sadzenie drzewek nie jest za późno. Ja należe do tych co wola sadzić drzewka czy krzewy na wiosnę ponieważ roślina ma czas na ukorzenienie się, no i w razie czego można uzupełnić sadzenie nowej rośliny jesienią .

Obsadzenie dookola dzialki.... budowlanej

dobry
  • dobry

  • Posty: 1106
  • Przepisy: 12
  • Artykuły: 0
Byc moze przeprowadzimy sie do nowego domu tej jesieni.
Ale bardziej prawdopodobne, ze w przyszlym roku, na wiosne.
Pytanie czy powinnismy cos juz posadzic dookola, zeby w momencie przeprowadzki dzialeczka byla choc troszke obrosnieta.
Myslimy o tujach, ale wczoraj uslyszalem opinie, ze "tuje sie sadzi na cmentarzu". Podobno mozna kupowa je juz niezle wyrosniete i wsadzac takie duze do ziemi.
A tak w ogole to na wsadzenie tuj chyba juz za pozno, co? No i czy ktos wie ile kosztuje ta zabawa? I jaka ziemie lubia te drzewka?

Odpowiedz na/ edytuj Obsadzenie dookola dzialki.... budowlanej