Oczyszczacz powietrza do kuchni?

Obserwuj wątek

Odp: Oczyszczacz powietrza do kuchni?

Maciejjj
  • Maciejjj

  • Posty: 1
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Witaj, dostałem alert o wzmiance o naszym Ranking-Oczyszczaczy.pl, dlatego postanowiłem odpowiedzieć. Oczyszczacz powietrza w kuchni to taki trochę miecz obosieczny - z jednej strony dzięki filtrowi węglowemu wyłapuje zapachy z gotowania czy smażenia. Tak samo filtr HEPA wyłapuje np. mikrocząsteczki benzopirenu czy akrylamidu. Z drugiej tłuste drobinki unoszące się w powietrzu sklejają filtry, skracając ich żywotność nawet o połowę. Jeśli jesteś więc przygotowany na częsty wydatek w postaci nowych filtrów - czemu nie

Ja jednak uważam, że lepiej zainwestować w dobry okap podpięty do wyciągu wentylacyjnego, a jeśli nie ma takiej możliwości - otwierać regularnie okno na kilka minut podczas gotowania (sam tak robię), a oczyszczacz włączam dopiero po skończonym gotowaniu i wietrzeniu, by ew. szybciej pozbyć się resztek zapachu + zanieczyszczeń pyłowych z dworu.

Pozdrowienia,
Maciej Kluba

Oczyszczacz powietrza do kuchni?

Zbysław
  • Zbysław

  • Posty: 1
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Jak w temacie; polecacie jakiś oczyszczacz powietrza do kuchni? I czy to w ogóle ma sens? Czytałem gdzieś na ranking-oczyszczaczy o tym, że tłuszcz z kuchni niby szybciej skleja filtry, ma ktoś doświadczenie?

Odpowiedz na/ edytuj Oczyszczacz powietrza do kuchni?