Automat do pieczenia chleba

Obserwuj wątek

Odp: Automat do pieczenia chleba

Paola
  • Paola

  • Posty: 37
  • Przepisy: 8
  • Artykuły: 0
W zasadzie, z małym wyjątkiem, zgadzam się z Evi - automat mam od mniej więcej 3 lat. Głównie odstręcza mnie od pieczenia w nim bardzo blada skórka z wierzchu chleba (grzałki są pod spodem pojemnika).
Natomiast używam go często, czasem kilka razy w tygodniu, ale głównie do wyrabiania. Sposób, w jaki maszyna wyrabia albo ciasto na chleb, albo na drożdżówkę z owocami w zupełności mnie zadowala. Chleby i ciasto pięknie wyrastają, ale piekę je potem w tradycyjnym piekarniku.
A chleb przeważnie, nie w foremce, tylko w garnku rzymskim. Polecam!
Wychodzi mięciutki, z apetyczną i rumianą chrupiącą skórką.
W mąkę zaopatruję się albo na Allegro, bierzemy wtedy wspólnie z koleżanką jakąś konkretną ilość. Lub w sklepach ze zdrową żywnością.
Przy mieszaniu różnych rodzajów mąki korzystam najczęściej z rad dostępnych w Necie, np. tutaj :
http://www.chleb.info.pl/
oraz z dwóch książek właścicielki tej strony.
Podsumowując : mimo wad, które już opisała Evi, automat jest dla mnie przydaśnym przydasiem

Edit :
Evi, czy masz może informacje, jak sprawdza się w użytkowaniu maszyna Moulinexa "baguette", która ma dwie grzałki: górną i dolną ?
Oglądałam ją kiedyś w jakimś sklepie, ale nikt znajomy jej nie posiada, więc nie mam jak zasięgnąć opinii.

zmieniono 1 raz (ostatnio 17 maj 2010 07:56 przez Paola)

Odpowiedz na/ edytuj Automat do pieczenia chleba