BRITA - Herbaciany konkurs

Obserwuj wątek

Odp: BRITA - Herbaciany konkurs

Babciagramolka
To jest coś dla mnie Nie potrzebowałam 5 minut by wiedzieć , że poszaleję . Niniejszym inauguruję konkurs swoją dzisiejszą herbatką .Przy okazji pytanie - przepisy wstawiamy Tu i czekają do zakończenia konkursu by je wstawic potem na swój profil
Czy wstawiamy Tu i możemy wstawić na swoje konto też

Herbatka ,, zaklinam jesienną rzeczywistość "
Czas : 15 minut
Składniki :
1 saszetka herbaty Dilmah Lively Lime & Orange Fusion
1 suszony listek Kafiru
2 łyżeczki miodu Manuka ( lub lipowy )
1 mała gałązka melisy ( może być też mięta ogrodowa - nie pieprzowa bo ta jest za intensywna )
1/2 szklanki wrzątku ( z przefiltrowanej wody )
Wyparzyć czajniczek który stawiamy na ,, kominku " wrzątkiem .Włożyć do środka liść Kafiru i skropić go 2 łyżeczkami wrzątku . Przykryć czajniczek i ogrzewać postawiony na ,, kominku ,, minutę . Dołożyć do czajniczka saszetkę herbaty i zalać wrzątkiem tak by czajniczek był pełny. Zostawić go na ,, kominku " przez 3 minuty .
Przelać herbatę do nagrzanej filiżanki ( ja po prostu nalewam do niej wrzątku i wylewam go przed nalaniem herbaty ) .
Piję z Manuką ( miodem ) podjadaną łyżeczką .Zanim zacznę pić zanurzam w herbacie gałązkę melisy ( mięty ) i chwilę w niej trzymam - to trochę jak taki rytuał . Z ziół uwalniają się zapachy , do herbaty przenikają właściwości uspakajające melisy .
Dla czego nazywam tą herbatkę zaklinaniem jesiennej rzeczywistości - bo ma w składzie limonkę , cytrynę , pomarańcz , dodaję Kafir , Manukę ( naturalny antybiotyk ) , melisę .
Pomijając smak który jest genialny - taki refleksyjny to jest to zestaw ochronny akurat na jesienne niepogody .
I jeszcze jedno - herbata potrzebuje dobrej wody - tu nie ma zmiłuj . Chlorowana , żelazista , twarda woda to porażka - można sobie parzenie herbaty odpuścić .
obrazek obrazek obrazek


zmieniono 3 razy (ostatnio 18 paź 2011 16:47 przez Babciagramolka)

Odpowiedz na/ edytuj BRITA - Herbaciany konkurs