Dlaczego?

Obserwuj wątek

Odp: Dlaczego?

Babciagramolka
Chcecie zobaczyć jak wyglądają statystyki wstawiających hurtem . Nie wysilałam się specjalnie żeby wyszukiwać ,, najgenialniejszych ,, - wzięłam pierwszych z brzegu .

d........... zamieszczonych -10 , zablokowanych 20 -
l............ zamieszczonych 69 zablokowanych 9
t.............zamieszczonych 40, zablokowanych 20
k............zamieszczonych 40, zablokowanych 40
s............zamieszczonych 20 ,zablokowanych 40
t.............zamieszczonych 30 , zablokowanych 40
d............zamieszczonych 460 , zablokowanych 40

I daję głowę , że te zamieszczone to też plagiaty tyle , że nie udało się na nie od razu trafić
Zwyczajnie sprawdzenie na swoim dyżurze 100 czy wiecej przepisów dokładnie jest fizycznie nie możliwe . Czasem się udaje i trafia się na stronę z której jakiś delikwent kopiuje i wszystko leci ciurkiem, ale czasem trzeba przekopywać się przez fora internetowe , bloogi , obce strony ( bo i ,, geniusze korzystajacy ,, z translatora też są ) .Najgorzej jak się na ,, niucha ,, widzi , że plagiat - a nie można trafić - a taki delikwent jak mu się zablokuje 20 przepisów , wstawia następne 40 i nic sobie z tego nie robi bo czuje się bezkarny .

smakosz 1988 - ja zbieram przepisy od ponad 30 lat - przedtem robiła to moja Mama , Babcia i Prababcia . Zdecydowana większość jest sprawdzona - i nie wstawiam ich .Bo nie o to chodzi bym przepisała 47 segregatorów ( a w każdym setki przepisów ) .Pokazuję to co gotuję - spisuję przepis - robię zdjęcie - mogę w każdej chwili podyskutować na temat swoich przepisów .

Jest tu wiele osób które wstawiały przepisy bez zdjęć ( jeszcze przed tym całym szaleństwem ) i było fajnie bo wszyscy wiedzieliśmy , że po prostu nie mają aparatu albo nie radzą sobie ze zdjeciami z telefonu lub ściąganiem na komputer . Gotowaliśmy wg ich przepisów i dostawialiśmy zdjęcia .

Może mi nie uwierzysz ale jestem w stanie rozpoznać plagiatora po przeczytaniu 20 wstawionych przepisów - po prostu po stylu w jakim są napisane przepisy ( style przepisów nie są takie same ) . Rozpoznaję i czasem uda mi się to udowodnić - a czasem gryzę palce ze złośći , że muszę wstawić - i liczę na innych użytkowników którzy nie tolerują nieuczciwości .

Więc nie dziw sie rozżaleniu tych którzy gotują , że im się to wszystko nie podoba .

zmieniono 1 raz (ostatnio 05 paź 2011 17:16 przez Babciagramolka)

Odpowiedz na/ edytuj Dlaczego?