drinki i koktajle

Obserwuj wątek

Odp: drinki i koktajle

Pablito
  • Pablito

  • Posty: 380
  • Przepisy: 10
  • Artykuły: 0
Pytanie kto co lubi. Skończyłem Międzynarodową Szkołę Barmanów i Sommelierów więc mogę Ci sprzedać kilka hitów, pamiętaj jednak że jeśli chcesz się pobawić w barmana z prawdziwego zdarzenia, musisz zainwestować kilkaset złotych w domowy barek. Na dzień dobry zacznij od shakera, ostrego nożyka i muddlera (tłuczek barowy), a także foremki do lodu, w następnej kolejności kilka alkoholi, np: czysta wódka, gin, tequila, rum, whisky, jakiś likier np. Cointreau i kilka dodatków takich jak limonki, cytryny, cukier trzcinowy i możesz zacząć się bawić Jeśli jednak może okazać się to zbyt duży jednorazowy wydatek, możesz zadowolić się chyba najtańszym drinem jakiego da się przygotować czyli Caipiroska (wym: kajpiroszka lub kajpiroska). Jest to na bazie wódki tańsza wersja Caipirinhy (wym. kajpirińja) do której używa się cachaçy.(wym. kaszasa).
Caipiroska powstaje z połączenia limonki, cukru trzcinowego, kruszonego lodu i wódki. Zetnij obydwa końce limonki, pokrój wzdłuż na ćwiartki, wytnij biały rdzeń idący wzdłuż limonki. Tak przygotowane dwie ćwiartki pokrój na kolejne trzy kawałki i wszystkie sześć wrzuć do low ball'a czyli niskiej szklaneczki. Następnie wsyp ok łyżkę cukru trzcinowego i ugniatając muddlerem wyciśnij sok z kostek limonki (nie przesadzaj z nadmierną siłą ), uzupełnij kruszonym lodem i wlej 50ml czystej wódki. Nabij na low ball'a kubek z shakera i energicznie potrząsaj tak żeby lód troszeczkę puścił i rozcieńczył drinka. Trzymając kubkiem w dół rozłącz zestaw ruchem jakbyś chciała odłamać szklankę od kubka, przelej zawartość do szklanki, włóż rurkę i na zdrowie!
Jako że ja lubię trochę mocniejsze drinki, tako wlewam sobie 100ml wódki
na zdjęciach znajduje się muddler i gotowy drink w low ball'u.
obrazek obrazek

Odpowiedz na/ edytuj drinki i koktajle