Gotowanie na parze

Obserwuj wątek

Odp: Gotowanie na parze

Babciagramolka
Prawdę mówiąc rzadko gotuję pietrowo z powodów jak wyżej . Raczej robię na jednym poziomie + np sos( zupę , ryż ) podgrzewam nad gotującym się miesem , rybą czy faszerowanymi warzywami . Próbowałam poczatkowo gotowac tak jak to jest polecane tzn na jednym poziomie mięso , na drugim ziemniaki a na trzecim warzywa .Nic z tego nie wyszło .Ani ziemniaki ani warzywa na parze mi nie smakują .A juz brokuł na parze odpada .
Bardzo za to smakują mi kalarepki faszerowane , papryka faszerowana , wszelkiego rodzaju pulpety , roladki z ryb i drobiu .łącze je z delikatnymi sosami ( można wykorzystac wodę która spływa po przejsciu przez mięso ) ..Mało mogę o gotowaniu na parze powiedzieć bo nigdy za takimi potrawami nie przepadałam i prawdę mówiąc gdyby nie to że wygrałam parowar nigdy bym do gotowania na parze nie wróciła. Od lat mam garnki AMC - w tym Garnek sito . Jak kupiłam zestaw próbowałam gotować wg wskazówek do takiego gotowania ( bez soli , chude mięso ) - nic z tego nie wyszło. Rodzina odmówiła jedzenia .Mnie zresztą też to nie smakowało. Teraz zmobilizowałam się i postawiłam sobie za zadanie opracowanie takich potraw z parowara by nam smakowały .Używam sporo ziół i przypraw , konfitur owocowych , sosu sojowego , miodu , soków owocowych do marynowania mięs i ryb przed gotowaniem ich na parze .Dodatki do takich dań robię tradycyjnie ( ryż gotowany na bulionie, ryż smażony, kluseczki , ziemniaki puree , sosy ) . Nie nastawiam się na gotowanie dietetyczne - jeśli danie jest przy okazji takim to dobrze .
Prowadze moim zdaniem kuchnie bardzo urozmaicona . Gotuję , piekę w Garnku rzymskim , smażę , duszę .Jemy wszystko ( dużo surówek , owoców, nabiału ) .
Będę dalej eksperymentować - może coś nowego wykombinuję .

zmieniono 1 raz (ostatnio 05 paź 2009 22:35 przez Babciagramolka)

Odpowiedz na/ edytuj Gotowanie na parze