Gotujmy z nagrodami - wasze uwagi i postulaty

Obserwuj wątek

Odp: Gotujmy z nagrodami - wasze uwagi i postulaty

bernika
  • bernika

  • Posty: 204
  • Przepisy: 817
  • Artykuły: 0
Cherry wszystko pieknie i dobrze cie rozumiem.. ja wiem ze to nie wasza wina, ktos tam na gorze jak zwykle zdecydowal i basta, tyle tylko ze nie przemyslał nowych zasad i ich konsekwencji. Szkoda bo najwiecej szkody zrobil wlasnie portalowi i starym uczestnikom.

Mowisz zeby nie wrzucać wszystkich do jednego worka, ze nie wszyscy maja aparaty zeby dawac przepisy ze zdjeciami. Fakt nie wrzucam, sama zaczynałam bez apratu, potem były kiejpskiej jakosci zdjecia komorka az zaiswestowałam w cos lepszego, spłacajac przez 2 lata raty, ale nie przekonasz mnie ze ktos kto w 4 dni wrzuca 1000 gołych przepisów to mial je w pamieci bo tyle potraw roznych ugotował w ciagu ostatnich np 2 lat i wszystkie dokladnie pamieta albo tyle miał zapisanych w zeszycie. Wybacz, ale ja jak od razu nie wrzuce przepisu to po 2 miesach z reguly niei pamietam zbyt dokładnie jak go robiłam (podobne zachowanie kiedys wyczytałam u Pyzy i Buni). A poza tym zobacz na srednia naszą ilosc, ja w ciagu 2 lat wrzuciłam 550, podobnie luna, pyza, bunia troche wiecej, ale to były 2 lata, i kazda z nas gotuje od dobrych kilku czy kilkunastu lat, ale takiego rekordu nigdy nie pobjemy bo to sie normalnie nie da.

Piszesz ze za prpzis przeciez mozna zdobyc nawet 100 wirtuali Ha, ale ile takich przepisow jak dzisja Sarenki jestescie w stanie nagrodzic? 2 jako danie dnia napewno i tyle .czy za kazdym razem jak bede wstawiala to mam liczyc na przychylnosc moderatora po starej znajomosci ze kazdy przepis nagrodzi mi super przepisem zebym mogła zgarnac wiecej? przeciez to chore.

Mowisz ze sa teraz super nagrody i warto dla nich sie natrudzić, Moze sa. Tylko zauwaz ze jest inny blizniaczy portal z ktorego zaczerpeliniscie wzory ktory rowniez ma super nagrody: pralki, lodówki, kuchenki, miksery, odkurzacze, roboty kuchenne itp. wszystko renomowanej firmy. Fakt ze trzeba troche punktów uzbierac i nie jest łatwo ale nie ma tam tak chorych obwarowac, zasady sa jasne i przejrzyste 10 za przepis, 10 za pierwsze zdjecie, po 1 za kazde nastepne. I to przynajmniej jest uczciwe. Czyli goły przepis ma 10 a przepis ze zdjeciem maksymalnie 25 i to jest roznica ktora mozna zakceptowac. Nie ma zawiłych problemów z dodawaniem zdjecia, bo jak mi braknie literki to mi nie zaliczy i zamiast 30 mam 20 punktow. i każdemu poczatkujacemu bedziecie musiały te zasady tlumaczyc bo nikt tego nei wyłapie.
Ale to co mnei najbardziej uderza, to to, ze tamten portal wstawiajc nagrody był uczciwy wobec swoich starych uzytkowników. Ja jako nowa musiałam sie mocno napracowac przerzucajac tam swoje przpesiy zeby zdobyc punkty na nagrode, bo osoby co tam byly juz dawno od razu mogly swoje puntky na nagrody wymienic i zgarnac cała pule. Nikt ich nie wyzerował. nikt im nie przyznał 400 punktow za ktore mozna było sobie kupic zestaw przypraw, oni za swoja prace zostali od razu nagrodzeni! I ja jako nowa nie miałam nic do gadania ze oni kupuja od razu a ja musze na to zapracowac. Inna sprawa jest jakosc tego serwisu po tym co tam ludzie wrzucaja i jak umieli nieuczciwie wykorzystywac luki reguaminu i systemu. Obawiam sie ze ten serwis niedługo bedzie podobny. Skoro za swoja prace np za tort gutenberg dostałabym 25 punktow a ktos za przepis na polaczenie selera i ananasa w sok dostanie 20 to jest upokarzajace dla mnie. I zadna nagroda nie jest warta takiego traktowania i stawianie mnie na rowni z pania od soku z ananasa i selera (bez wody).

Dlatego bedę tu wpadac, obserwowac, brac udzial w dyskusjach, czy konkursach ale na tak aktywne uczestniczenie jak do tej pory nie liczcie. Chyba ze sie opamietacie i cos sie zmieni. .bo niestety kocham was wszystkich ogromnie .

zmieniono 1 raz (ostatnio 28 lip 2011 18:00 przez bernika)

Odpowiedz na/ edytuj Gotujmy z nagrodami - wasze uwagi i postulaty