Jak to własciwie jest z grzybami....

Obserwuj wątek

Odp: Jak to własciwie jest z grzybami....

Bahus
  • Bahus

  • Posty: 2977
  • Przepisy: 624
  • Artykuły: 5
caroline1983 napisał(a):

Celowo tworze oddzielny watek bo nie chodzi mi o to ile udało nam sie znaleźć i gdzie.
Ostatnio wszędzie pojawiaja się doniesienia że ktos pomylił muchomora z.... kanią. W naszej lokalniej gazecie jakaś pani redaktor nawet zamiesciła zdjęcie pieknej kani i podpisała że to muchomor sromotnikowy. Dziwi mnie jak mozna pomylic te zupełnie dwa różne dla mnie grzyby i skad ta nagonka medialna na nie, no chyba że ktoś nie odróżnia pieczarki leśnej od kanii (choc róznice sa duze) a pieczareczka od muchomora az tak bardzo potrafi sie nie róznić (sama ostatnio widziałam całą kępe takich podrabianych pieczarek).

Druga sprawa jaka mnie zaciekawiła to sposób zbierania grzybów. Ja zawsze wyciagam go w całośći z ziemi i potem oczyszczam. Czytałam gdzies kiedys że w ten sposób nie powoduje sie gnicia grzybni, dodatkowo widze jak wygląda dół grzyba i zmniejszam ryzyko pomyłki. Ostatnio usłyszałam że robie źle bo powinno się odcinac grzyba przy ziemi i nóżka zostawiac na "rozmnozenie". Wierzyć mi sie w to nie chce bo grzyby rozmnazaja się przez zarodniki a nie resztki grzybów (w takim układzie powinny porastac cały kompostownik), ale może się myle.
Będe wdzięczna jesli mnie ktos "oświeci" w tej kwestii.


Myślę, że ten wątek jest niepotrzebny. Wątek grzybowy obejmuje całe zagadnienia związane z grzybami. No ale skoro uważasz, że trzeba założyć nowy to nie dyskutuję. Można założyć jeszcze sto nowych wątków grzybowych o bardzo ścisłej orientacji. Np. "kurki" lub "porównanie grzybowych ogonków".
Opis: Oddany Przyjaciel, który odszedł do krainy wiecznego szczęścia.

Odpowiedz na/ edytuj Jak to własciwie jest z grzybami....