Jak zrobić zdjęcie w zdjęciu?? :)

Obserwuj wątek

Odp: Jak zrobić zdjęcie w zdjęciu?? :)

thegrooba
  • thegrooba

  • Posty: 590
  • Przepisy: 199
  • Artykuły: 0
Chętnie zdradzam Ja kolaże i podziały robię w programie picasa. Jest to program do ściągnięcia z internetu, za darmo. Tam są różne ciekawe opcje, można szybko nadać zdjęciom nowej jakości. Ja w tym programie dodaje podpisy na zdjęciach, zmniejszam zdjęcia i właśnie robię podziały czyli oddzielam zdjęcia ramką. Zazwyczaj robię tak gdy chce pokazać etapy przygotowania lub składniki użyte przeze mnie w przepisie, co daje fajny fundament i zarys do obejrzenia potem efektu w całości
W programie Picasa zaznaczasz 2 zdjęcia, lub więcej. Zaznaczasz czerwona ikonkę z plusikiem (lub na dole strony, na pasku jest opcja Kolaż - taka czerwona ikonka z zachodzącym słońcemi możesz je dowolnie układać, przekładać fotki, robić przypadkowe rozsypki z bardzo dużej ilości zdjęć lub tylko 2 czy 3 sztuk (jak ja zazwyczaj- uważam że są najbardziej czytelne dla odbiorcy) zmieniać format strony (może to być zdj panoramiczne- baner, poziome, pionowe, zdj A4 z zachowaniem skali - to wszystko zmieniasz w Ustawieniach. Do wyboru masz też różne kolory ramek. Możesz zrobić ramkę do głównego zdjęcia z innych małych zdjęć (mozaika). Załączam Ci zdjęcia przykładowych możliwości które właśnie zrobiłam w jedną chwilę. Na pierwszym kolażu z 3 zdjęć w poziomym formacie A4, gdzie zrobiłam ramkę taką nie za grubą, nie za wąską, a jako kolor użyłam koloru brokuła, najeżdżając na niego. Gdy już efekt jest zadowalający klikasz Utwórz kolaż. Następna przykładowa wersja to wersja w formacie kwadratu, z użyciem obrazu jako tła. Zmieniłam zdjęcie na takie brązowawe (sepia), użyłam go jako tła- jest w Picasie taka opcja i na to dałam 2 zdjęcia, które również można zmniejszać, obracać i dodawać im indywidualnie ramki. Trzeba się trochę samemu pobawić, to wciąga W tym programie, w ogólnych ustawieniach możesz także zmieniać kontrast, wyostrzać pierwszy plan a rozmywać drugie, ocieplać barwy, robić odcień stopniowy, robić zdjęcia czarno-białe, kadrować.. itp
obrazek obrazek


zmieniono 1 raz (ostatnio 05 mar 2011 11:10 przez thegrooba)

Odpowiedz na/ edytuj Jak zrobić zdjęcie w zdjęciu?? :)