Kilka uwag o tym jak pisać przepisy by były zgodne z nowymi zasadami

Obserwuj wątek

Odp: Kilka uwag o tym jak pisać przepisy by były zgodne z nowymi zasadami

Babciagramolka
Z uporem maniaka wracam do tego tematu
Każdemu z nas trafiają się literówki czy błędy - to jest normalne - Moderator jak zauważy to poprawi i po problemie - nie zauważy , to autor sam sobie edytuje i też nie ma sprawy .
Ale na każdym dyżurze mało nie płaczę czytając niektóre teksty
Czy to tak trudno ustawić sobie automatyczne wychwytywanie błędów i poprawiać je jak się ma z tym problem Przecież chyba nikt nie pisze tekstu przepisu bezpośrednio na stronie Piszcie w Wordzie czy czym tam chcecie byle Wam błędy wychwyciło .
To jedno . Drugie - nagminne nie używanie polskich znaków ( przez co teksty są zupełnie nie czytelne ) .Nie wiem czy jest to niechlujstwo , przyzwyczajenie SMS-owe ( chociaż tego też nie rozumiem czemu nawet pisząc SMS-a nie można go napisać poprawnie ) , czy sprawa klawiatury u osób siedzących za granicą lub posiadających takie klawiatury . Kochani - klawiaturę na system polski czy angielski przestawia się jednym kliknięciem ( znam z autopsji bo moje dzieci na co dzień używają wersji angielskiej , a pisząc do mnie przestawiają - a i ja będąc u nich i łącząc się z Polską - w tym ze stronami kulinarnymi - przestawiałam na nasze znaki ) . Trzeba tylko o tym pamiętać .

Pisanie nie ortograficzne , bez używania znaków interpunkcyjnych , nie stosowanie dużych liter tam gdzie trzeba , czy pomijanie polskich znaków to po prostu lekceważenie innych użytkowników strony .

Moderator nie jest w stanie czytać każdego przepisu pod kątem ortografi , poprawiać błędów , stawiać przecinków czy kropek , poprawiać c na ć - bo zatwierdził by 20 przepisów dziennie a nie 120 .

Pomyślcie o tym , że to sobie wystawiacie świadectwo - a jak ktoś z Rodziny czy znajomych przeczyta taki przepis z ,, bykami ,, Dopiero sobie pomyśli

zmieniono 1 raz (ostatnio 11 paź 2011 09:38 przez Babciagramolka)

Odpowiedz na/ edytuj Kilka uwag o tym jak pisać przepisy by były zgodne z nowymi zasadami