Konkurs - Multipomoc w Twojej kuchni

Obserwuj wątek

Odp: Konkurs - Multipomoc w Twojej kuchni

lebensgefahr
Dzień dobry. Zacznę od tego, że jestem osobą niezwykle konkretną i nie lubię przedłużać tego, czego przedłużać nie trzeba. I to wcale nie tylko ze względu na wygodę, ale także na wrodzone przekonanie o tym, że a naszym krótkim żywocie nie ma co marnować czasu. Zakupy robię tak, że mój współ-lokatoro-towarzyszo-partner nie nadąża, bo sam chętnie dłużej pokrążyłby po sklepie. Do wielkiego wyjścia szykuję się również krócej niż on, a by wyjść do zsypu ze śmieciami nie potrzebuję malować rzęs. Nie inaczej jest w kuchni, którą traktuję tak naprawdę głównie funkcjonalnie - jedzenie ma być szybkie, w miarę zjadliwe, pożywne i nie trujące. Mi samej jakoś nie przeszkadzają owe iście męskie cechy, ale czasem lekko irytuje mnie, że mój współtowarzysz zbyt wiele czasu poświęca kucharzeniu i mieszaniu rozmaitych potraw, zamiast zająć się np. spędzeniem czasu ze mną. A jak nie ze mną, to choćby z dobrą książką, filmem czy wodą na pływalni. I właśnie dlatego, ze względu na to, by i jemu i sobie dopomóc, przydałby się taki Multicooker, który zaoszczędziłby dla nas sporo minut, a nawet godzin, pozwalając cieszyć bardziej sobą niż krojeniem sałatki czy smażeniem kotletów - bo choć wiem, że gotować też można wspólnie, to jednak nie widzą mi się codzienne popołudnia pod okapem, zwłaszcza, że kuchnia nasza wielkością nie grzeszy. Ot i cały powód mej chęci - prosty, konkretny, użyteczny i bez zbędnego wojowania słowem.

Jeżeli zaś chodzi o najlepszą funkcję omawianego urządzenia, to jest nią niewątpliwie wspomniana w artykule "inteligencja", bo moja - choć w innych dziedzinach trzyma się na bardzo wysokim poziomie - w kuchni spada zdecydowanie poniżej normy.

Dziękuję za uwagę.

Odpowiedz na/ edytuj Konkurs - Multipomoc w Twojej kuchni