Konkurs - Soki marzeń z sokowirówką Philips

Obserwuj wątek

Odp: Konkurs - Soki marzeń z sokowirówką Philips

hadrielos
  • hadrielos

  • Posty: 1
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Jestem zwolennikiem szalonych połączeń. Posiadając sokowirówkę firmy Philips mógłbym rozkoszować się z całą rodziną wspaniałymi sokami. Świeżo wyciskane sobki jabłkowe, szczególnie z odmiany antonówka mogą być bazą oryginalnych napojów. Wiele tropikalnych owoców we wspaniały sposób łączy się z polskimi warzywami, a nawet ziołami. Chciałbym przedstawić Państwu trzy autorskie przepisy na cudownie smaczne soki.

Przepis 1.
Składniki:
5 jabłek z białym miąższem średniej wielkości
1 buraczek czerwony
1 duże mango
szczypta suszonej, roztartej trawy cytrynowej
2 łyżeczki soku z cytryny
3 listki mięty

Z jabłek, buraczka i mango uzyskać sok. Dodać do soku trawę cytrynową i cytrynę. Sok wstawić na 3 godziny do lodówki. Po tym czasie przelać sok przez gazę i dodać listki mięty. Najlepiej smakuje schłodzony.

Przepis 2.
Składniki:
4 marchewki bez skórki
1 karambola
2 banany
pół łyżeczki cynamonu
2 goździki
szczypta oregano
szczypta tymianku

Z owoców należy uzyskać sok, który mieszamy z cynamonem, goździkami, oregano i tymiankiem. Tak jak w poprzednim przepisie nasz sok wkładamy do lodówki, po czym przesączamy przez gazę.

Przepis 3.
Składniki:
5 dużych jabłek, kwaśnej odmiany
1/2 selera
1 pietruszka
1 limonka
4 łyżeczki cukru trzcinowego
1/2 kłącza rabarbaru
1 pomidor
10 białych winogron

Najpierw do sokowirówki wkładamy warzywa, później owoce i na końcu dodajemy cukier trzcinowy. Wszystko przelewamy do garnuszka i lekko podgrzewamy, rozpuszczając przy tym cukier. Wspaniale smakuje lekko ciepły jako dodatek do dań z brokułami lub jarmużem.

Mam nadzieje, że spodobają się wam moje przepisy. Życzę smacznego. W końcu nie ma nic zdrowszego, niż naturalne i świeże soki, które możemy zrobić sami.
obrazek

Odpowiedz na/ edytuj Konkurs - Soki marzeń z sokowirówką Philips