Konkurs - Soki marzeń z sokowirówką Philips

Obserwuj wątek

Odp: Konkurs - Soki marzeń z sokowirówką Philips

BĄBELEK85
  • BĄBELEK85

  • Posty: 12
  • Przepisy: 186
  • Artykuły: 74
Witam;

Od momentu kiedy zostałam mamą, większa uwagę zaczęłam przywiązywać do zdrowego żywienia. Domowe soki są ich podstawą. Jednakże mimo dobrych chęci nie stać mnie jeszcze na zakup porządnej sokowirówki. Dlatego innymi metodami radzę sobie w domu z wyciskaniem owoców. Z warzywami jest trochę ciężej niestety Naszymi ulubionymi kompozycjami smakowymi jest sok z pomarańczy i imbiru oraz z buraka czerwonego, który świetnie wpływa na zdrowie i dobre samopoczucie. Takie soki można wzbogacić aromatycznymi przyprawami np. szczyptą cynamonu, kardamonu czy anyżu. Doskonale zaspokoją pragnienie i dostarczą oragnizmowi niezbędnych składników odżywczych. A przyprawy dodatkowo nas rozgrzeją. Jeśli miałabym do dyspozycji tę genialną sokowirówkę w pierwszej kolejności spróbowałabym soku z pietruszki, bazylii i szpinaku, bo domowymi sposobami nie jestem w stanie wycisnąć z nich nawet kropli soku Chciałabym spróbować różnych połączeń smakowych, np z papryki, pigwy, czy granatu, którego wprost uwielbiamy. Miksując i eksperymentując można wyczarować orginalne smaki,np sok z marchwi i jabłek mieszam ze zmiksowaną kasza jaglaną. Pyszna , zdrowa przekąska w kilka chwil. Wszystkie owoce po kolei lądowały by w sokowirówce zamieniając się w pyszny i zdrowy soczek dla mojego dziecka, który w razie potrzeby mogłabym rozcieńczyć odrobiną wody mineralnej. Ależ się rozmarzyłam

Sok pomarańczowy;
2 duże pomarańcze
około 1 cm korzenia imbiru

Pomarańcze i imbir obieram ze skórki i wyciskam sok. Można dodac szczyptę ulubionych przypraw,np cynamonu.

Sok z buraka z nuta cytryny:
3 buraczki
kilka kropli soku z cytryny

Buraki obieram i wyciskam sok, dodaję do smaku kilka kropli soku z cytryny. Je śli dodamy kilka śliwek dodatkowo uzyskamy ciekawy smak soku.
obrazek obrazek

Odpowiedz na/ edytuj Konkurs - Soki marzeń z sokowirówką Philips