Kuchnia otwarta czy zamknięta?

Obserwuj wątek

Odp: Kuchnia otwarta czy zamknięta?

Babciagramolka
Zdecydowanie zamknięta - gość to gość niech mi się po kuchni nie pałęta . Co innego miejsce do posiłków dla domowników w kuchni , a co innego goście . Jak się decyduję na gości to muszę się liczyć z tym , że to na mnie spoczywa ciężar dbania o przygotowanie potraw . Zresztą przecież nie gotujemy po przyjściu gości tylko przed .A to co ma być zrobione na świeżo powinno być przygotowane - przepraszam gości na chwilę i kończę .
Nie lubię jak mi ktoś usiłuje pomagać - ja mam swoją koncepcję podania potrawy , dekoracji itp , a ktoś mi kładzie na półmiski po swojemu .
Jestem zdecydowanym przeciwnikiem gości wpadających bez zapowiedzi - a jak wizyta jest planowana to mam czas się przygotować .
A w kuchni po prostu lubię się zamknąć i odizolować - to jest moja przestrzeń - jak ktoś chce mi pomóc to proszę bardzo- ja wychodzę , a ktoś robi za mnie .

Kuchnia to moje królestwo i nie zniosła bym by mi ktoś tam grzebał - gość ma siedzieć i ,, jojkać " co też pysznego podałam a nie grzebać mi w garach ( ma swoje to niech sobie grzebie )

zmieniono 1 raz (ostatnio 26 sty 2012 13:57 przez Babciagramolka)

Odpowiedz na/ edytuj Kuchnia otwarta czy zamknięta?