kuchnia ukraińska

Obserwuj wątek

Odp: kuchnia ukraińska

Sarenka
  • Sarenka

  • Posty: 3284
  • Przepisy: 571
  • Artykuły: 1
Na Ukrainie nie bylam, ale bylam na Bialorusi. Bedac dzieckiem, wielokrotnie wyjezdzalam za wschodnia granice. Pamietam piekne krajobrazy, zwisajacy most nad Niemnem, rude wiewiorki, ktore probowalam zlapac, milych ludzi i jedzenie, ktore smakowalo tak dobrze i tak inaczej... Z jednej z podrozy, przywiezlismy przepis na placki z miesem... do dzis je uwielbiam, a moja mama robi je tak, ze nawet kiedy juz nie moge dopiac guzika na brzuchu i tak mi slinka cieknie
Pamietam smak chipsow - przepyszne, nigdy dotad nie jadlam lepszych chipsow ziemniaczanych, a ich smak i jakosc mozna porownac do Pringelsów - choc te nigdy nie beda mialy tak interesujacego, naturalnego aromatu, jak te jedzone na Wschodzie, sprzedawane na wage... Pamietam, jak w okresie komuny, wiele znajomych mi osob kombinowalo z wizami, by moc wyjechac i przewiezc cos ciekawego do kraju, w ktorym lady sklepowe swiecily pustkami. Wciaz mam przed oczami kolorowe zabawki, ubrania, slodycze, granaty, i mnostwo, mnostwo przydatnych rzeczy gospodarstwa domowego...Jedyne, niemile wspomnienie, jakie mam do dzis, to pewna sytuacja w zoo, w Grodnie. Mialam najwyzej 6 lat, kiedy znajomy zabral mnie do zoo i tam... widzialam slonie, krkodyle, zyrafy, weze, zaby... Te dwa gatunki najsilniej utkwily mi w pamieci. Pech chcial, ze moja wizyta w zoo, pokryla sie z pora obiadowa - zwierzakow. Ja, wielka milosniczka wszelkich stworzen po raz pierwszy z zyciu przekonalam sie, jak ''niedobry'' potrafi byc czlowiek... Nie moglam zrozumiec, jak mozna bylo wrzucic niewinne chomiczki i biale myszki, takim ogromnym, obrzydliwym bestiom, na pozarcie. Oczywiscie wybieglam z placzem, bylam dlugo pogniewana na swiat i po dzis dzien mam fotograficzne slajdy w pamieci...Dzisiaj wspominam to z rozbawieniem, ale w owym czaasie, przezylam ogromny, niemily szok.
Wracajac do kuchni, nasunal mi sie pewien pomysl, aby przejzec specjaly ukrainskich kuchni ..., wiem, ze warto!

Odpowiedz na/ edytuj kuchnia ukraińska