kuchnia włoska, regiony kulinarne, zwyczaje, święta i ciekawostki

Obserwuj wątek

Odp: kuchnia włoska, regiony kulinarne, zwyczaje, święta i ciekawostki

aleksyn
  • aleksyn

  • Posty: 18
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Kuchnia włoska jest jedną z najpopularniejszych kuchni na świecie. Myślę, że kluczem do tego, że te dania tak smakują są składniki oraz przepisy. Nie bez przyczyny kuchnia włoska kojarzy się z rodzinnym biesiadowaniem, podczas którego jedzenie stanowi praktycznie nieodłączną jego część. W wielu krajach za najbardziej popularne danie włoskie uważa się pizzę, jednak obecnie zauważyłem, że ludzie coraz chętniej próbują czegoś nowego, szczególnie takich smaków, które nie są popularne u nas w Polsce. We Włoszech byłem sporo razy, miałem przyjemność próbowania wielu dań, również robionych w domu przez gospodynie. Obecnie w Polsce jest kilka dobrych włoskich restauracji, ale myślę, że ich sukces polega na tym, że te składniki są oryginalne, a kucharze wiedzą jak te dania po prostu mają smakować. Jakiś czas temu byłem we Wrocławiu i trafiłem na restaurację Taormina. Miałem ochotę po prostu na dobrą pizzę, a że Wrocławia nie znam to poczytałem w Internecie opinie i po prostu tam pojechałem. Muszę przyznać, że pizza bardzo dobra, przypominała mi smaki Włoch, także gratulacje dla kucharzy. Widać, że wiedzą co i jak, a składniki były naprawdę dobrej jakości. We Wrocławiu jestem co jakiś czas wiec na pewno jeszcze coś od nich spróbuję.

Odpowiedz na/ edytuj kuchnia włoska, regiony kulinarne, zwyczaje, święta i ciekawostki