Mam dość !!!!!!!!

Obserwuj wątek

Odp: Mam dość !!!!!!!!

Babciagramolka
Ciotka - osoba , która twierdzi , że wydaje książki kulinarne z lekceważeniem wypowiada się o poprawności pisania przepisów - nie bardzo mi się to zgadza .
Tak samo teoria o tym , że tylko 5 kucharzy na świecie tworzy autorskie potrawy . To co w takim razie w tych książkach wydajesz ?
Nie masz racji - w kuchni tak jak wszędzie są eksperymentatorzy i rzemieślnicy . Rzemieślnik będzie cudownie gotującą osobą , która przez całe życie robi rosół , pierogi , gulasz wg przepisów z jakich sie nauczyła - uczy się oczywiście nowych ale nadal nic nie zmienia .
Eksperymentator to ten , którego ,,nosi" - sprawdza nowe połączenia smakowe , przerabia potrawy zastępując składniki lub je pomijając , dodajac nowe przyprawy . W 99% będą to tylko wariacje znanych potraw , ale w tym 1% będzie to zupełnie odkrywcza potrawa .

A ponad to autorka książek kulinarnych powinna wiedzieć co obejmuje Prawo Autorskie - nie pomysł na składniki i ugotowanie jakiegos gulaszu tylko tekst opisujacy to gotowanie . .


Przy okazji prośba do wszystkich piszących z obcej klawiatury .Piszce tekst w Wordzie i potem wklejajcie bo poprawianie całosci przepisu ( lub kilkunastu przepisów różnych osób ) tak by był pisany polskimi znakami jest nie do wykonania dla Moderatora ( a Regulamin wyraźnie mówi o stosowaniu polskich znaków ) . Czasem trudno przeczytać o co chodzi .I tak przecież spisujemy przepis przed wstawieniem więć postarajmy sie o to by było z tymi naszymi ą, ę,ć,ś itd.

zmieniono 2 razy (ostatnio 22 wrz 2012 10:45 przez Babciagramolka)

Odpowiedz na/ edytuj Mam dość !!!!!!!!