Mam pytanie do mam

Obserwuj wątek

Odp: Mam pytanie do mam

caroline1983
1. Okreslenie po 4-miesiacu lub od 5-miesiaca oznacza poprostu ze pokarm można podawać jesli dziecko ma skończone 4 miesiące.
2. Nie ma ściśle powiedziane co powinniśmy podawać jako pierwsze. Może to być marchewka, może byc jabłko (mój syn wolał własnie jabłka niz marchewki), może być kaszka. To zależy tylko i wyłącznie od Ciebie i dziecka.
3. Kaszki mozesz podawać nawet jak dziecko jest na mleku leczniczym (moje miało Nutramigen). Poprostu kupuj kaszki bezmleczne i rozrabiaj na mleku które pije Twoje dzieciątko. W tym wieku możesz podawać ryżowe i kukurydziane. Na początek rób ją bardzo rzadka i w miarę jak dziecko będzie rosło i coraz lepiej jadło rób mu gęściejszą (z przepisu na opakowaniu wychodzi bardzo gęsta). Kaszki podawaj łyzeczka. Na początku moze byc trochę trudno ale po 1-2 miesiącach dziecko i Ty dojdziecie do wprawy
4. Słoiczki kupuj wg. wieku podanego na opakowaniu. Otwarte można przechowywać w lodówce chyba 24 lub 48h - dokładnie pisze na opakowanu. Są także gotowe herbatki dla dzieci w granulkach z odpowiednio dobranym składem. Stosowane wg. przepisu nie prowadza do próchnicy.
5. W moich stronach po porodzie dostałam dwie paki z poradnikami i próbkami produktów dla dzieci. Był tam taki poradnik Bobowity w którym było napisane jakie produkty można wprowadzać w jakim wieku (zgodnie z zaleceniami IMID). Oprócz reklam ich konkretnych produktów było tam też troche przepisów na dania dla maluchów. Oprócz tego Pierwsze słoiczki dostałam gratis bo po wypełnieniu w szpitalu ankiety jak mały skończył 4 miesiące dostałam paczki z próbkami i słoiczkami z Nestle, Bobowity i Hipp.
6. Polecam Ci też strone babyonline.pl Jest tam sporo artykułów na temat diety, zdrowia, wychowania itp., przepisy na dania dla dzieci, zabawy.... Artykuły sa konsultowane z połoznymi i lekarzami.

Odpowiedz na/ edytuj Mam pytanie do mam