Moje dziecko nie chce jeść w przedszkolu. Macie na to jakiś sposób?

Obserwuj wątek

Odp: Moje dziecko nie chce jeść w przedszkolu.

cremebrule
  • cremebrule

  • Posty: 1197
  • Przepisy: 29
  • Artykuły: 0
Nie wiem jak tam w przedszkolu ale generalnie to popieram malgorzate, nia mam za duzo doswiadczenia, tyle co obserwacja dzieci innych i teraz czytam duzo przygotowujac sie na przyjscie mojego, wczoraj wlasnie wyczytalam ze najgorsze co mozna zrobic niejadkowi to zaczac bawic sie z nim przy jedzeniu i robic wielka hece, ze ze babcie i ze mamusi przykro bo nie je, albo stawiac talerz i mowic jak nie zjesz to nic do kolacji nie dostaniesz, bo to wszystko tylko kumuluje w dziecku uczucia, najczesciej sprzeczne, bo ono chce chronic swoja niezaleznosc, chce zeby mama byla szczesliwa a wszystkiego na raz nie moze zrobic... i zamyka sie na jedzenia coraz bardziej
Podobno niejadka powinno sie niejako ignorowac, tak jakby nie obchodzilo nas czy je czy nie je, podawac mu jedzenie ale bez zlosci w przyjemnej atmosferze, jak nie zje tez sie nie zloscic, a w koncu sam zacznie jesc, tylko ze cierpliwosc do tego potrzebna ze hej
No i nie karac ze jak nie zjesz obiadu to nie dostaniesz deseru, jesli wszyscy jedza deser, bo to tylko sprawi ze znienawidzi obiad...

Odpowiedz na/ edytuj Moje dziecko nie chce jeść w przedszkolu. Macie na to jakiś sposób?