Nasze przepisy na Polki.pl

Obserwuj wątek

Odp: Nasze przepisy na Polki.pl

Spec
  • Spec

  • Posty: 42
  • Przepisy: 8
  • Artykuły: 2
Pyza napisał(a):

Redakcja serwisu gotujmy.pl ma nowego właściciela o czy nas niedawno poinformowano. Jako, że mam konto na polki.pl dostałam też informację z tamtego portalu o "gotujmy" - skojarzyłam to połączenie. Dzisiaj zobaczyłam, że nasze przepisy jakie wstawiamy tutaj, na gotujmy, są także pokazywane na polki.pl i nie byłoby w tym może nic dziwnego gdyby nie to, że przy żadnym nie jest podany autor a widnieje tylko logo gotujmy. Przyznam, że bardzo mi się to nie podoba. Nawet jeśli portal ma nasze pozwolenie na publikację tychże przepisów gdzie chce bo zdaje się tak mówi nowy regulamin, to wypadałoby podawać jednak nick autora a nie tylko recepturę - tak byłoby po prostu w porządku.

Już wiem, że są osoby, które poważnie zastanawiają się nad usunięciem stąd swojego konta bo czują się oszukiwane. Ciekawa jestem jak Redakcja będzie tłumaczyć takie postępowanie - tym, że ma przepis i może sobie robić co chce a użytkownicy już zrobili swoje bo ten przepis wstawili i teraz niech się nie burzą?


Zgadzam się z Panią. Moje przepisy tam jakies górnolotne (jeszcze hihi) nie są, ale rzeczywiście - logo jest, ale nic poza tym. Autor jest konieczny... zwłaszcza, jeśli chciałbym znaleźć inne przepisy w tym stylu, to spodziewam się, ze może wystarczy w zasobach danego autora pogrzebac, i tu pojawia się problem - ze autora niestety brak. A poza tym to trochę nie fair.

W ogóle to mam jeszcze 1 uwagę - zauważyłem, że na stronie jak już się pojawia jakiś nowy artykuł, to zazwyczaj ma swoje "źródło" - nie widzę sensu przeklejania tresci z innych stron. wczesniej tego nie bylo. Mam wrażenie, że trochę się tu śmieci - to może wystarczą same linki, po co kopiować teksty.

Odpowiedz na/ edytuj Nasze przepisy na Polki.pl