Nie podobają mi się takie praktyki!

Obserwuj wątek

Odp: Nie podobają mi się takie praktyki!

Babciagramolka
Po raz kolejny dochodzę do wniosku ( po doświadczeniach z innych stron ) , że nie ma nic gorszego niż punktacja i rankingi .Nie wiem jak by to zorganizować przy okazji konkursów ale na bieżąco punktowanie robi więcej złego niż dobrego . A to ktoś komuś średnią ,, wyrównuje " złośliwie , a to ktoś ma dylemat czy jak sam startuje w konkursie to ma oceniać ,, konkurencję "( tak jak by to ,że sama wstawiam przepis na konkurs zmieniało to , że podoba mi się to co ktoś ugotował ) , a to oceny ,, z grzeczności - typu ja tobie - ty mnie " .
A może po prostu uwolnić się od tego i dać spokój z punktami ? Co my w szkole jesteśmy ? Jak będę chciała docenić czyjś przepis to napiszę parę słów .Wszelkie rankingi powodują tylko pojawianie się całej masy przepisów ,, na siłę " -byle tylko punktów przybyło - sami wiecie o tym najlepiej .
Może by tak o tym pomysleć .Jak by się udało wymyślić sensowną opcję to strona mogła by się stać pierwszą bezkonfliktową stroną kulinarną na której nikt nikomu nie walił by 1 z zemsty , ani 5 licząc na wzajemność , przepisy były by czytane ze zrozumieniem , a miejsce na liście nie miało by znaczenia bo takim samym pasjonatem jest ten kto wstawił 5 przepisów jak i ten który wstawił 500 .
Wzywam do debaty - licząc na poparcie pomysłu.
O ocenianie konkursów niech się martwią sponsorzy , a kubeczki , smycze i co tam jeszcze jest w planie można by przyznawać za systematyczność np ( typu jest ktoś 3 miesiące i co miesiąc wstawia po minimum 10 przepisów - nagroda , po 20 - inna nagroda itd ) .Było by to sprawiedliwe w stosunku do wszystkich ( bo np w tym systemie który obowiązuje teraz ja nie mam żadnych szans na najmniejszy drobiazg bo mój awans wiąże się ze zgromadzeniem ponad 1500 punktów - to policzcie sobie ile muszę wstawic przepisów -100 a następny krok to już 2500 punktów ) .
A i punkty- 20 - za udane polecenie serwisu- toż to zaproszenie do kombinacji .Wystarczy poprosić 5 osób by z mojego polecenia załozyły konto na stronie ( albo samemu założyc klony ) - wklepać nawet jakiś przepis bez zdjęcia i juz ma się 100 punktów . Ktoś gotuje jakieś danie , robi zdjęcie - spisuje przepis - wstawia go i ma 15 punktów - a drugi za nic ( bo co to ma być to polecenie serwisu ? - pozorna aktywność i sztuczne podniesienie oglądalności ? ) Nie przemawia to do mnie .
I jeszcze jedno .Nie wiem jak Wy ale mnie np umykaja artykuły wstawiane przez użytkowników .Po prostu tematy się mieszają .Trochę dyskusji lub informacji pojawia się na forum np w temacie sery , jest jakis 1 czy 2 artykuły w tym temacie - ale stawiam duze lody temu kto to ogarnie .Może warto pomysleć nad tym jak by to miało wygladać by dotarcie do całości informacji było łatwiejsze .
I zeby było jasne - nie na jutro - rzucam po prostu temat do przemyslenia , dopracowania i przedstawienia jako propozycję ,, górze " .

zmieniono 1 raz (ostatnio 23 mar 2010 09:09 przez Babciagramolka)

Odpowiedz na/ edytuj Nie podobają mi się takie praktyki!