No i mamy te obiecane zmiany na gotujmy .pl

Obserwuj wątek

Odp: No i mamy te obiecane zmiany na gotujmy .pl

Babciagramolka
Jest zgodne z prawem .Bo albo się wyraża zgodę albo nie .
Wydaje mi się ,że emocje trochę na wyrost .
Nie wolno zapominać ,że to ktoś inny jest właścicielem strony a nie my . Ktoś ponosi na to koszty. Ktoś wykonuje pracę i moderuje to . Ktoś wreszcie funduje nagrody lub zdobywa sponsorów na te nagrody .
Prawda jest taka że my wstawiając tu przepisy i bawiąc się na forum korzystamy z cudzej własności .Robimy to bo tak nam pasuje . Jak nam nie pasuje to możemy sobie założyc blooga , stworzyć własną stronę itp . Jeżeli nie mamy ochoty udostępniać swoich danych adresowych to nie musimy.
Właściciel chce mieć te dane i od tego użależnia swoją współpracę z nami - jego sprawa .Mogę się zgodzić lub nie . Mnie to nie przeszkadza - i tak już ujawniłam dane po to by dostać kubek. A że ktoś przy okazji zarobi sobie wysyłając na moją pocztę reklamy w imieniu sponsora . A niech zarabia - widać jest operatywny . Ja dostając taką reklamę mam zawsze wybór - wywalić czy przeczytać.
Zastanówcie się czy gdyby własciciele takich stron nie godzili się na wstawianie waszych przepisów czy na wasze pogaduszki na swojej stronie to założyli byście własną stronę Ja nie - bo się na tym nie znam i nie mam na to kasy .
Bawię się tu - spotykam fajnych ludzi, może wygram coś - to jest mój zysk z pobytu na tej stronie .I co mają mi to dać właściciele bo takie jest moje widzi mi się A z jakiej okazji Dają ,ale na swoich warunkach które mi przedstawili do akceptacji . Zgodziłam się bo tak mi pasuje .Każdy może wybrać.
Dla mnie sprawa jasna i moralnie w porządku .Są warunki- jest pytanie o zgodę .Nie ma nic za nic .
Wydaje mi się ,że znów emocje wzięły górę .

I na prawdę nie interesuje mnie kto ile i za co zarabia - albo czy osiąga za to inne korzyści .Nie moja sprawa .Oni mnie nie pytają za co ja biorę pieniądze . Chyba powinniśmy sie przyzwyczaić do tego ,że za darmo to jest tylko działalność charytatywna - za reszte się płaci - choćby tym ,że się dostaje nie zamówione reklamy.

Nie wydaje mi się by nazywanie uczciwie postawionych zasad funkcjonowania strony było naganne .

I jeszcze jedno nie uważacie ,że przy takim postawieniu sprawy w jakiś sposób zostanie choc minimalnie rozwiazana sprawa fikcyjnych kont ? A o to nam chodziło. I drugie - ktoś kto podał swoje dane dobrze się zastanowi zanim wstawi tu cudze zdjęcie czy poda cudzy przepis za swój .

A zmieniło się tyle ,że zmienił się właściciel strony i to on musi uzyskać taką zgodę od nowa .Tak ma ustawioną w perspektywie prace strony ,że potrzebne mu dane adresowe .Sponsorzy chcą nam wysyłać reklamy, zapraszać na pokazy itp ? A no pewnie chcą .
A jeśli chodzi o wykorzystanie naszych przepisów - aż tak naiwna to ja nie jestem ,żeby sądzić ,że ktoś poluje na moją pracę .I co wyda pod swoim nazwiskiem książkę z tymi przepisami i pewnie jeszcze moje zdjęcia wykorzysta / Ludzie - my jesteśmy amatorami . Nikt w takim celu naszej pracy nie będzie wykorzystywać .Nie ta liga . Zawodowiec jest w stanie zrobić dziennie dziesiątki takich odmian przepisów i napstrykać im o niebo lepszych zdjęć .

zmieniono 4 razy (ostatnio 21 wrz 2010 08:56 przez Babciagramolka)

Odpowiedz na/ edytuj No i mamy te obiecane zmiany na gotujmy .pl