Kilka uwag o tym jak pisać przepisy by były zgodne z nowymi zasadami

Obserwuj wątek

Odp: odp

Babciagramolka
Chciałam coś wyjaśnić . Dziś przy sprawdzaniu przepisów ,, przejechałam się " w komentarzach pod nowo wstawionymi przepisami ( nie zrobiłam tego złośliwie ) .Nie będę pisać kogo bo zainteresowani ,a i czytajacy komentarze sami to wyłapią . W zasadzie powinnam te przepisy zablokować .Ale wtedy tylko osoba wstawiająca by wiedziała czemu przepis został zablokowany ( a nie wszyscy wyciagają z tego wnioski podchodząc do tego tak - nie wstawiła mi tego to wstawi inny ) .
Kochani - nikomu nie zależy na tym by blokować przepisy . Wszystkim zależy na tym by przepisów było jak najwiecej . Ale by jednoczesnie były dobre ( dobre to nie znaczy na rarytasy a na smaczne potrawy i dobrze napisane ).
Podstawowy błąd który popełnia wiele osób to nie podawanie ilości składników .Pisanie 1 opakowanie , słoik , kartonik- jest bez sensu bo opakowań o różnej gramaturze jest setki.A przecież tak łatwo zerknąć na opakowanie tego co używamy i napisać wagę ( mięsa , ryby itp też ).
Zwracajcie uwagę na opis bo czasem podajecie sprzeczne informacje ( pokroić w kostkę - paski smażyć itp ).
Coś co mnie irytuje potwornie choć szkodliwość mała . Pisanie np. , że kotlet będzie doskonały do obiadu . Kotlet to może być na obiad - surówka czy sos mogą być do kotleta , a kompot do obiadu .

Dziś te kilka przepisów przepuściłam tylko po to by można było poczytać pod nimi komentarze . Następne takie będę znów blokować jako nie merytoryczne .A te prosiła bym by autorzy edytowali .

Odpowiedz na/ edytuj Kilka uwag o tym jak pisać przepisy by były zgodne z nowymi zasadami