Forum dla działkowców

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Forum dla działkowców

zuzi napisał(a):

Fajny stojak na te winogronka-chyba też taki każe zrobić mojemu mężusiowi jak przyjedzie.


Misiu i Zuzi, stojak jako taki jest fajny ale do pięlegnacji winogron niezbyt dobry(wg mnie). Lepsza jest prosta kratownica lub druty, nierdzewne oczywiście, rozciągnięte między dwoma słupkami.
Dlaczego(?), otóż stworzy sie plątanina pędów, gdzie liście bedą przykrywały kiście owoców, tak samo problem będzie przy wycinaniu pustych pędów (w okresie letnim jest ich zawsze pełno) no i zbytnie zagęszczenie liści i łodyg spowodować może nadmierne zawilgocenie pnia i w związku tym choroby winorośli.
Misiu zauważyłem, że masz chyba 4 pędy na ok 6 metrach (chyba?) bieżących, w takim układzie hodowli to o dwa krzewy za dużo.
W załączeniu pokazuję moje winorośle rozpięte na 3 m kratownicach , a mam ich 5, każdy krzew inny( nie wszystkie wyrażnie widoczne, 6-ta (odmiana) winorośl dopiero w tym roku posadzona. Z każdej "ramy" zbieram corocznie ok 10-15-kg winogron.
Zazanczam, że nie jestem znawcą hodowli winorośli ale tylko amatorem i opieram się na lekturze internetowej i własnych doświadczeniach.
Pozdrawiam.
P.S.
Oczywiście są to zdjęcia ubiegłoroczne.
obrazek obrazek obrazek


zmieniono 2 razy (ostatnio 22 kwi 2009 19:45 przez 45Kazik)

Odpowiedz na/ edytuj Forum dla działkowców