Gotujmy z nagrodami - wasze uwagi i postulaty

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Gotujmy z nagrodami - wasze uwagi i postulaty

Netka
  • Netka

  • Posty: 1327
  • Przepisy: 408
  • Artykuły: 0
madi356 napisał(a):

A dla mnie to będzie bez sensu, że nie można wstawiać swoich zdjęć czy przepisów z innych portali, bo przecież, tak jak zauważyła Babciagramolka, ktoś może gotuje od kilku lat, zbiera, fotografuje i dlaczego teraz praca takiej osoby miałaby pójść na marne?
Właśnie skoro ktoś wcześniej wstawiał na gotujmy.pl swoje zdjęcia, to potem mógł je wstawić na inne portale i nie było z tym problemu. Mam kilkadziesiąt zdjęć i co teraz mam je po prostu wykasować z mojego komputera, bo będą mi niepotrzebne, bo są już dodane na inne portale? Bez sensu! I słusznie ktoś zauważył, że ktoś, kto przepisuje książki kucharskie będzie miał tylko 5 pkt-ów mniej, niż ktoś, kto zrobi zdjęcie, ustawi potrawę jakoś do tego zdjęcia, zmniejszy je, opisze itp! I czy to będzie sprawiedliwe?
A co do nagród, to wiadomo, że tak, gdzie są ciekawe nagrody będzie masa ludzi....być może wcześniej nie było aż tak dużo ludzi na gotujmy, bo były mało atrakcyjne nagrody za awanse w porównaniu do innych portali. Bo po co ktoś miał pracować, dodawać przepisy i zdjęcie, aby tylko otrzymać smycz lub torbę, którą mógł sobie kupić za 3 zł w sklepie. Teraz są cenniejsze nagrody i myślę, że są osoby, które np marzą o nowej sokowirówce, ale nie stać ich kupić, więc zbierają pkt, aby ją posiadać. Wiele osób ma satysfakcję z tego, że za swoją pracę i trud w przygotowywaniu potraw, kucharzeniu może otrzymać cenną nagrodę. I to jest motywujące i to bardzo. I myślę, że o pazerność tutaj nie chodzi.

No dobra,masz swoje racje,mowisz o dorobku lat(ze tak to nazwe)itp.Ale chyba za te przepisy jakies nagrody byly ,czy sie myle?A pomysl teraz o tych ktorzy sa tu od jakiegos juz czasu,codziennie cos pisza,oceniaja przepisy,systematycznie wzucaja nowe,i tez maja nadzieje,ze kiedys nazbieraja na jakas nagrode-ziarnko do ziarnka,jak to sie mowi-i jak to sie ma do tych ktorzy nie zagladali tu od lat a teraz hurtem wrzucaja przepisy,kopiuja,wrzucaja i juz.A jak juz zdobeda nagrode to co?Pojda gdzie indziej znowu.I to wlasnie jest nie w porzadku wobec tych ktorzy tu sa codziennie nie tylko po to zeby zdobyc nagrody.

Odpowiedz na/ edytuj Gotujmy z nagrodami - wasze uwagi i postulaty