Gotujmy z nagrodami - wasze uwagi i postulaty

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Gotujmy z nagrodami - wasze uwagi i postulaty

Przepraszam - nie było mnie kilka minut. Spróbuję na szybko odpowiedzieć wszystkim:

Do Pyzy:
W kwestii niedopracowania konkursu. Masz rację. Nie przewidzieliśmy skali pewnych działań i że mogą one wpływać na byt serwisu. Chcieliśmy też jak najprędzej dać Wam możliwość wybierania atrakcyjnych nagród. Jednak błędy chcemy naprawić. Zwróć uwagę, że przez weekend daliśmy możliwość dodawania przepisów na starych zasadach (mimo, że ryzykowaliśmy szkodę dla Gotujmy.pl) - zapewne to dla Ciebie niewiele, ale dla nas wiązało się to ze sporym ryzykiem.
Jeśli chodzi o kopiowanie przepisów z Gotujmy - uwierz mi, że robimy wszystko co możemy by to "wykradanie" ograniczyć (w końcu to nam szkodzi). Niestety - pomimo kilku sukcesów na tym polu walka o prawa autorskie w Polsce nie jest łatwa.
Jeśli chodzi o punkty na początek... muszę zadać jedno pytanie. Czy przez te dwa lata nie otrzymałaś nic za swoją współpracę? Pewnie - nie było to nic nadzwyczajnego (młynek do kawy, rękawica czy kubek), ale z drugiej strony rozpoczynając nowy program mogliśmy dać wszystkim na start 0 punktów. Nie zrobiliśmy tego właśnie dlatego, że w jakiś sposób chcieliśmy uhonorować tych, którzy są z nami dłużej.
Jeśli chodzi o przepisywanie przepisów z książek... to tu akurat musimy liczyć na Waszą współpracę bo nasi moderatorzy nie są w stanie wyłapać wszystkiego co pojawia się we wszystkich mediach.

Do eli_555.
Bardzo chętnie bym się zgodził, ale jeśli zrobimy jeden wyjątek pojawi się mnóstwo głosów, dlaczego robimy wyjątki. Jesli nk to i facebook. Jeśli facebook to i blogi. A jeśli blogi to i konta na innych portalach... Spróbujemy coś wymyślić by pójść na rękę blogerom, ale nie chcę dziś obiecywać niczego konkretnego.

Do pacpawa.
Masz sporo racji, ale... Sposobów na danie może być tysiące. Nam chodzi o to by przedstawiony u nas przepis miał cechy wyjątkowości. Niestety nie chodzi tu o zmianę tylko dwóch słów w tekście - bo to wciąż będzie kopia. Sugeruję raczej przeredagowanie tekstu - napisanie go w taki sposób jakbyś robił go dziś. Inaczej mówiąc - jak coś ugotować już wiesz - teraz przelej to na ekran monitora bez używania CTRL+C, CTRL+V. Gwarantuję, że w 99 % przypadków to wystarczy.

Odpowiedz na/ edytuj Gotujmy z nagrodami - wasze uwagi i postulaty