Gotujmy z nagrodami - wasze uwagi i postulaty

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Gotujmy z nagrodami - wasze uwagi i postulaty

Babciagramolka
Mysiunia napisał(a):

a czy dodawanie tych oryginalnych opisów przygotowania jest wogole w jakiś sposób kontrolowane? Dziś już kilkakrotnie spotkałam się z przepisami które miały 'gwiazdki' - * przy składnikach, tzn ze były kopiowane i po wklejeniu do wyszukiwarki początku opisu odrazu wyskakiwało kilka innych stron kulinarnych z tym samym przepisem. Oczywiście mi osobiście to nie przeszkadza, bo co za różnica czy będzie to napisane w taki czy nieco zmieniony sposób, jednak trzeba pomyśleć o tych osobach, które tracą czas na zmienianie przygotowanych już przepisów, aby dopasować się do wymogów regulaminu a inni idą na łatwiznę i jak widać nie jest to w żaden sposób kontrolowane i sprawdzane, co na pewno jest krzywdzące dla tych, którzy poświęcają czas na modyfikowanie starych przepisów.
Dlatego sądzę, że jeżeli został już wprowadzony tak wymagający regulamin to powinien być on przestrzegany, a nie że jedni się starają i wszystko zmieniają, a inni (być może przez nieznajomość regulaminu) wszystko żywcem kopiują i jak widać jest to akceptowane (co mnie nie dziwi, bo wiem ze niemożliwe jest aby moderatorzy sprawdzali każdy przepis czy już gdzieś taki opis przygotowania jest). Więc albo trzeba dopracować regulamin, albo lepiej kontrolować przepisy aby nikt nie czuł się pokrzywdzony


Zgodnie z nowymi zasadami składniki mogą być takie same ( w sumie to nawet logiczne bo z 2 jajek , pomidora , kubka maki i soki mozna zrobić kilkanaście potraw ).Opis potrawy ma byc autorski . Nie sprawdzaj po składnikach a po opisie . W sumie masz rację .To co się dzieje to horror .Przed chwilą zablokowałam 20 przepisów jednej osoby ( a to tylko z ostatniej godziny ) .Pozostaje tylko wierzyc , ze w końcu sie zniechęcą . Gorąca prosba - jak cos wyłapiecie to proszę o podrzucenie .Wiem , że nie ma szans na to zeby czegos nie przegapić .

Odpowiedz na/ edytuj Gotujmy z nagrodami - wasze uwagi i postulaty