Mam dość !!!!!!!!

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Mam dość !!!!!!!!

Babciagramolka
nathaliye napisał(a):

jakiś czas temu przewinęło się tu sprawa kostek lodu z sokiem cytrynowym, pomarańczowym, truskawkowym etc...

Nie uważam by każdy z tych smaków zasługiwał na osobny przepis. Moim zdaniem powinno się zrobić tak, jak jest napisane w wielu książkach kucharskich. Albo zrobić kostki cytrynowe i w uwagach dodać, że można użyć także inne smaki i tu wymienić nasze propozycje. Lub od razu w składnikach dodać różne rodzaje soków i zrobić po 2-3 kostki, każde o innym smaku.

To takie moje zdanie odnoście tworzenia przepisów i zmieniania w ich jednego składnika. Podobnie sprawa może wyglądać w różnosmakowych lodach, marynatach do mięs itd


Absolutnie się nie zgadzam . Czasem dodanie 1 składnika lub zamiana jednego składnika na inny powoduje , że otrzymujemy zupełnie inną potrawę . Wczoraj wstawiałam przepis na buraczkowe kluski z dziurką . Przepis identyczny jak na kopytka ( czy kluski z dziurką ) tyle że połowę ziemniaków zastępuję utartym burakiem. Mam zamiar wstawić przepis na zielone kluski z dziurką - gdzie miejsce buraczków zajmie szpinak , wstawiałam już oranżowe kluski z dziurką gdzie do ziemniaków dodawałam kurkumę . Czy miałam wstawić jeden przepis i na końcu napisać - można robić z buraczkami , szpinakiem lub kurkumą ?

Kostki lodu smakowe to przepis bardzo prosty - ale bardzo ciekawy i przydatny . Ktos zadał sobie trud by zrobić i pokazać różne . Każdy rodzaj może służyc do innych drinków więc czemu nie pokazać i nie wstawić przepisu.

Robimy różnego rodzaju masła smakowe - to co zrobuić jedno a potem dopisać można jeszcze robić z utartym czosnkiem , otartą skórką cytrynową , bazylią , koprem , itd. ?

Nie popadajmy w paranoję . Tu nie chodzi o normalne przepisy na potrawy które ktoś robi i pokazuje to na zdjęciach - nawet jak są one do siebie podobne , a o tych którzy wstawiają 10 kompotów bez zdjęć zmieniając tylko owoc . W tym tkwi problem .

A dziesięć propozycji na naleśniki z serem wstawione przez kogoś kto będzie umiał opracować 10 innowacyjnych farszy z tego sera na słodko przeczytam z przyjemnością.Bo to właśnie szczegóły wyróżniają nasz sposób gotowania .

A w marynatach do ryb czy mięs dodanie szczypty przyprawy której nie było w innej marynacie decyduje o smaku potrawy.

Odpowiedz na/ edytuj Mam dość !!!!!!!!