Mam Was serdecznie dość- ale to nie ja stąd zniknę

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Mam Was serdecznie dość- ale to nie ja stąd zniknę

Babciagramolka
Justine27 napisał(a):

Czyli żadne zasady nie obowiązują róbta co chceta
A to ?
"Przyłapanie na trzykrotnym plagiacie -500
Przyłapanie na kolejnych plagiatach wyzerowanie konta"
Osobiście sama pisałam smakoszowi jakies tam porady itd, ale jednak niewiele dociera. Osoba która jest srebrnym ekspertem i ma tak gigantyczna ilośc punktów i przepisy na jakieś cuda, teraz nie umie napisać prostego przepisu? ciągle błędnie opisuje zdjęcia, inaczej opisując potrawę tu, inaczej na innym portalu? kompletnie nie ma pojęcia o tym co pisze ślepo kopiując przepisy z innych stron i blogów, zamienia kolejność składników nie zwracając uwagi na to co do czego i czy to co napisała ma sens? to sie nie liczy? Czy to, że ludzie odwiedzający te strone chcący korzystać z przepisów na niej zamieszczonych straca jedynie pieniądze na produkty, z których i tak nic sie nie uda? to nic nie znaczy?
No trudno......
Nie ma sensu pisanie o błedach, bo i tak nic to nie zmienia


Jeszcze raz powtarzam - nie można na tej stronie oceniać postępowania użytkownika na innej stronie .
To , że ktoś wstawił kiedyś przepis na homara po hawajsku a dziś nie umie opisać ugotowania krupniku nie jest powodem do likwidacji konta .
Powodem do usunięcia przepisu jest to że jest plagiatem , albo jak się udowodni , że jest zupełnie bez sensu ( nie że jest źle opisany - bo opis można edytować - nie wszyscy mają lekkość pióra a w zasadzie klawiatury ) - pisania przepisów trzeba sie nauczyć .
Nasze prywatne zdanie na temat poszczególnych użytkowników nie ma żadnego wpływu na to czy jego przepisy są czy nie na stronie .
Jeśli mamy zastrzeżenia co do jakiegoś przepisu ( tu na naszej stronie a nie gdzie indziej ) to to zgłaszamy . Moderator sprawdza czy to plagiat czy tylko inspiracja . Doskonale wiecie o tym , ze ochroną objęty jest tekst przepisu a nie pomysł na danie . Jeśli wezmę pomysł na Łaciata zupa krem na winie Pyzy - ugotuję po swojemu dodając inne przyprawy , eliminując ze składników seler i dodając mleko kokosowe - opiszę po swojemu , zrobię swoje zdjęcie to to nie będzie plagiat tylko inspiracja .
Tak więc nawet jak wiem , ze ktoś nie tworzy przepisów sam ( czuję to intuicyjnie ) to muszę przestrzegać reguł określenia plagiatu .
Nie ma co się złościć na Moderatorów - po prostu takie są przepisy i już .

A co do sensowności przepisów - no to już wybacz ale Moderator nie jest fizycznie w stanie ocenić wszystkich przepisów jakie są wstawiane czy na pewno wszystko z nimi jest ok.
Nie przypuszczam by ktoś zmarnował pieniądze próbując gotować z przepisu ze strony kulinarnej ( wg nie sprawdzonego autora ) bo to absurdalny pomysł . To są przepisy anonimowych ludzi i nikt nie daje gwarancji za to że smaczne - to nie książka kucharska którą kupujesz i masz pewność , że ktoś sprawdził poprawność i ponosi za to odpowiedzialność .
Portal kulinarny to zabawa dla amatorów i gotowanie wg tych przepisów na własne ryzyko . Przecież my się fizycznie nie znamy - skąd wiesz , ze mój sposób doprawiania jest taki jak Twój ? I kto będzie odpowiadać jak Ci nie posmakuje - strona ?, Moderator ? - Trochę dystansu do przepisów ze stron kulinarnych trzeba zachować .


zmieniono 2 razy (ostatnio 15 kwi 2012 10:45 przez Babciagramolka)

Odpowiedz na/ edytuj Mam Was serdecznie dość- ale to nie ja stąd zniknę