Automat do pieczenia chleba

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Odp: Automat do pieczenia chleba

Paola
  • Paola

  • Posty: 37
  • Przepisy: 8
  • Artykuły: 0
Pyzuś,
robiłam konfitury z truskawek.
Mieszało, podgrzewało - fajnie. Nie ściągnęłam szumowin, żeby bez potrzeby nie podnosić pokrywy i nie obniżać temperatury. No i wyszło nieszczególnie. Program ma 1 godzinę i 5 minut.
Mogę, oczywiście, się mylić, ale to trochę krótko (w takiej temperaturze) na zagęszczenie konfitury, czy powideł.
Mam zamiar w tym roku powtórzyć eksperyment z innymi owocami sezonowymi, ale nie spodziewam się fajerwerków

Jest też program na makaron. Próbowałam maszyną wyrobić ciasto na tagliatelle, przy użyciu semoliny i przepisu z opakowania mąki.
Wyszedł mi grysik, zamiast dobrze zagniecionego ciasta na makaron. No i skończył na stolnicy, a moje łapki i tak musiały się zabrać do roboty
Chcę powtórzyć eksperyment przy użyciu babcinych sposobów na domowy makaron (tzw. z jajem lub bez ), z udziałem zwykłej mąki. Zobaczę, co wyjdzie, ale nie spodziewam się fajerwerków

Też nie lubię zabawy z zagniataniem
Naprawdę spójrz na garnki rzymskie (używane do chleba mogą być nieszkliwione), jak nie chcesz mieć problemu z za bladym wierzchem domowego skądinąd chleba.

W praktyce wygląda to tak :
Wlewasz, wsypujesz co trzeba, wdrabniasz drożdże i maszyna ma okolo 1 godzinę i 25 minut na wyrobienie i wyrastanie.
W międzyczasie zamaczasz garnek, żeby dobrze nasiąknął wodą.
I idziesz zająć się, czym chcesz
Osuszasz garnek papierowym ręcznikiem, Natłuszczasz lub nie (nowy trzeba, bo chleb może potem nie "wyskoczyć"). Przekładasz zawartość pojemnika maszyny do garnka, wyrównujesz. Miziasz lekko wodą i posypujesz wierzch makiem lub sezamem.
Wstawiasz garnek z chlebem do zimnego piekarnika, nastawionego na podaną przez producenta garnków temperaturę i ok. 1,5 godziny.
Idziesz się zając, czym chcesz
Wytrzepujesz z garnka pyszny, pachnący chleb z rumianą skórką. Studzisz i masz świadomość, że całą robotę odwaliły za Ciebie : automat, garnek i piekarnik.
I to by było na tyle

Odpowiedz na/ edytuj Automat do pieczenia chleba