Dobre jedzenie poznań - polecicie?

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Odp: Dobre jedzenie poznań - polecicie?

pacpaw
  • pacpaw

  • Posty: 190
  • Przepisy: 1427
  • Artykuły: 0
To fakt z naleśników to te bary wręcz słyną :o) Caritas przy Wolności słyną z kotletów jajecznych, a Przysmak z jakiejś zupy (jakiej już nie pamiętam) Na św. Marcinie był jeszcze kiedyś jeden taki przybytek i z tego co mi wiadomo dalej tam jest i podają tam w miarę dobre naleśniki. Jeśli chodzi o fast foody to Ankara Kebab na ul. Wielkiej. Proś małą baraninę na talerzu - wychodzi najbardziej ekonomicznie-lata analiz i obliczeń . Pewnie koło baranka nawet to nie stało ale smakuje inaczej. Do tego Aryan - słony jogurt świetny zwłaszcza o 4 nad ranem :o) Co do kuchni włoskiej to Valpolicella Trattoria na Wrocławskiej z pysznym Carpaccio na przystawkę i wołowinką lub jagnięciną na główne danie. Porcje niewielkie, ceny dość wysokie ale za to co za uczta dla podniebienia. Jeśli chodzi o chińszczyznę NIE polecam Pekinu na św. Marcinie. Jedynie wystrój był tam w miarę. Alternatywa może być Zielony Smok na ul. 23 lutego. Ceny nie wygórowane, jedzonko konkretne i syte (mówi to 100-kilowy facet . Jeszcze z godnych polecenia to "U mnie czy u Ciebie" na Gwarnej z kurczakiem, mozzarellą i bodajże szynką smakował wyśmienicie. Dla równowagi dodam, że innym razem wołowina zapiekana z kasztanami im nie wyszła Byłem tam dość dawno także nie obiecuję, że kucharz ten sam. Ciekawą opcją jest Dark Restaurant na ul. Garbary - jedzenie w miarę, do tego można odczuć nowe doznania smakowe Co do trunków obowiązkowo polecam odwiedzić Brovarie na starym rynku z "ichszym" piwem (jedni je lubią inni nienawidzą) i puby ze słodkim (mogę chyba powiedzieć lokalnym) piwem Fortuna Czarne aromatyzowane wyciągiem z orzeszków koli, które pije się jak soczek (niestety zawartość alkoholu ma już niesoczkową Jeśli chodzi o deserki to Gołębnik, Cafe Bordo, Weranda i ewentualnie Kamea (z ciekawostek podam, że był tam chyba Napoleon lub coś w tym stylu, niestety obsługa dość powolna). Jeśli chodzi o czekoladę to Cacao Republika - niestety lokal mały także rezerwacja miejsc obowiązkowa.

Odpowiedz na/ edytuj Dobre jedzenie poznań - polecicie?