Kawiarenka "gotujmy.pl"

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Odp: Kawiarenka "gotujmy.pl"

luna19
  • luna19

  • Posty: 1158
  • Przepisy: 572
  • Artykuły: 0
margolata napisał(a):

luna19 napisał(a):

) wiesz jakos mi sie Grecy za bardzo nie podobają
A ci wszyscy na tych zdjęciach to Albani .. pracowalam z Albanami , Oni znow to troche dziwny naród, ale towarzyski dla obcych .. Tylko ich kobiety mają przerąbane.


Już się bałam że jakaś inna jestem Zdecydowanie wole naszych mężczyzn. A z Albanami też nie chcę mieć nic do czynienia skoro traktują odmiennie kobiety



Wiesz z tym traktowaniem u Albanów to jest tak że kobieta nie ma prawa jeść przy jednym stole z mężczyznami, nawet z mężem.. Na początku myślałam ze to jakieś zamierzchłe czasy i ze takie rzeczy juz dawno przeminęły.. Fakt widzialam ze szef zawsze jadl przy stoliku suto zastawionym a jego zona w kuchni gdzies w kąciku. Ale myślałam ze ot takie ich widzimisie , ze może chce mieć oko na pracowników i dlatego tam siedzi .. Potem jednak zauważyłam ze codziennie po pracy do jednego z kelnerów przychodzi dziewczyna i kiedy kelnerzy dostawali kolacje ona zawsze siedziała przy drugim stoliku sama .. Zapytałam wiec koleżankę która pracowała z Albanami już kilka lat o co w tym chodzi i czemu , skoro to jego dziewczyna , siedzi sama. No i się dowiedziałam ... Ona swoje zjadla wczesniej i nie ma takiej opcji żeby dziewczyna siedziała przy stole kiedy faceci jedzą.. Zwyczaje muzułmańskie i tyle. Dotarło wtedy dopiero do mnie to, ze nigdy nie widziałam szefowej z szefem by razem jedli.. Czasem sie przysiadała jak już kończył jeść żeby rozmawiać.. Prowadzili Grecką restaurację ponieważ juz na dobre się zadomowili, w Grecji mieszkali ok 17 lat, a zwyczaje jednak zostały. A poza tym to kobieta ma tam obowiązki a praw raczej wcale, Ma się słuchać męża , nie wolno jej nosić krótkich sukienek , odkrytych ramion, farbować włosów, malować sie itp.. Nawet do mnie padło pytanie kiedy ufarbowałam włosy .. I zadał mi je młody kelner .."po co farbuje włosy i komu chce się podobać skoro mam męża" Dla nich to niewyobrażalne .. i my polki jesteśmy dla nich dziwne i zbyt odważne. Zapytano mnie tez czy mąż mnie bije? Powiedziałam ze nie.. nigdy .. bo pewnie bym oddala wiec tu tez była zaskoczka .... ze jak to? kobieta może uderzyć faceta? U nich kobieta po takim wyczynie skończyła by co najmniej w szpitalu.. ech.

zmieniono 1 raz (ostatnio 24 sie 2010 15:41 przez luna19)

Odpowiedz na/ edytuj Kawiarenka "gotujmy.pl"