Potrzebuje pomocy

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Potrzebuje pomocy

zuzi napisał(a):

Napisałeś-"zapomniał wół jak cielęciem był"
85 lat nie mam-"za moich czasów"-to znaczy kiedy ja miałam 18 lat,a teraz nam więcej i o tamtych latach już sie za bardzo nie pamięta.
Na mojej 18-tce była jedna butelka wina i to wszystko-z napojów wyskokowych.

Po kolei: powiedzeniem :"Zapomniał wół jak cielęciem był"., nie nazywa się nikogo ani wołem ani cielęciem jest to powiedzenie starsze niż ja pamiętam a i zapewne nasi rodzice już je znali. Jest wiele ludowych powiedzeń odnoszących sie do sklerozy wybiórczej w stylu , dosadnie powiem :pieprzenia :...bo za moich czasów..."
Jeśli tak twierdzisz to poczytaj sobie o ruchach młodzieżowych lat 56-80 np. "dzieciach kwiatach: ... i nie pisz banialuk. To, że na TWOJEJ 18 była jedna butelka wina to jeszcze nic nie mówi ...na ile osób (?), krótko TWOJ stół to NIE TWOJE CZASY.
Piszesz też, że " ...o tamtych latach już się za bardzo nie pamięta..."
czyli moze teraz zrozumiesz wymowę powiedzenia "zapomniał ...(...)... był"....czyli:zapomniał stary jak był młody i słuchał tylko własnej gitary"./
Co do narkomani...była, była ... tri, butapren, kompoty, i wiele innych, nawet pastę do butów wachno. Mniej sie tylko o tym mówiło, bo jak mówić o tym ze w kraju komunistycznym też zgnilizna toczy młodzież. Dwaj kurduple o nazwisku Kaczyński na podwórko nie wychodzili i teraz popatrz jakie głupoty wygadują i wyczyniają ...oderwani od swiata i rzeczywistości.

Odpowiedz na/ edytuj Potrzebuje pomocy