Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

Babciagramolka
Kathlyn napisał(a):

Buniu i Zewo, częściowo macie rację. Ja też jestem absolutnie przeciwko kopiowaniu żeby dla wszystkich było to jasne. Ale nie podoba mi się podawanie publicznie swoich innych nicków z innych stronek i publiczne piętnowanie kopiarzy których, śledząc to forum, przynajmniej kilkakrotnie niesłusznie oskarżono. Na miejscu tych osób zraziłabym się do tego portalu na stałe.
A poza tym, jest tu od groma przepisów ewidentnie zerżniętych z książek kucharskich, broszurek czy nawet kalendarzyków Czasami dodawanych hurtowo. I jest to aprobowane w pełnym majestacie prawa Niech żyją wirtuale!


W takim razie czemu nie podasz ( nawet na prywatne do Moderatora ) przepisów o których wiesz , że są plagiatami ? - przecież to tolerowanie nieuczciwiości ) .

Niestety Moderator też człowiek i nie wszystko wyłapie - staram sie sprawdzać dokładnie ale czasem po prostu patrzę i nie widzę .Czasem przepisy są kopiowane ze stron gdzie lecą ciurkiem i mimo tego że wyszukiwarka coś wskazuje nie mogę nieuczciwemu wstawiającemu udowodnić ,że to plagiat .A ktoś trafia potem na to przypadkiem .Ludzie w większości są uczciwi i chętnie pozbywają się że swego grona oszustów .

Nie wiem czemu ma służyć ta debata . Piszesz , że nie popierasz plagiatorów - więc czemu masz pretensje do tych którzy ich wyłapują ? Winny jest ten kto pokazał plagiat a nie ten kto go wstawił ?

Jedno jest pewne - ,, kłamstwo ma zawsze krótkie nogi ,, - i nie teraz to kiedyś każdy plagiat wpadnie . I taka osoba która zniża się do kopiowania cudzej pracy ma do wyboryu dwie opcje - albo pojawia sie na stronie na krótko - łapie jakąś nagrodę i znika ; albo pozostaje dłużej ryzykując że wyrobi sobie znajomosci , ktoś ją polubi , ona kogoś polubi - i raptem bum - wpadnie i będzie głupio bo wszyscy znajomi ze strony dowiedzą się , ze jest ( lub była ) kopiarzem . Po co ? Po co zajmować się czymś co nas nie interesuje , na czy się nie znamy ?

Nie znam się na ogrodnictwie więc nie bywam na stronach dla działkowców , nie startuję w konkursach na najładniejsze zdjecie altanki robiąc zdjęcie u sąsiada na działce - umiem i lubię gotować więc jestem na stronie kulinarnej .

Jeszcze wracam do tego co piszesz o publicznym podawaniu swoich nicków - nie rozumiem obiekcji- przecież nikt nie prosi by podawać nicki ze stron nie związanych z gotowaniem , lub podawać nick jeżeli nie wstawiasz swoich przepisów pod różnymi nickami tu i na innej stronie . Jeśli ktoś nie chce to nie musi podawać jakiegoś nicku z tym , że wtedy będzie sprawdzany przez Moderatora na tamtej stronie i przepis nie będzie mógł się ( jeśli gdzieś był wcześniej zamieszczony ) ukazać bez udowodnienia przez użytkownika , ze jest tą samą osobą ..
Jeśli ktoś z jakichś powodów nie życzy sobie by wiadomo było że na innej stronie jest kimś o innym nicku to jego sprawa ale nie można tego robic w połowie tzn przepisy przepisywać a do reszty się nie przyznawać . Albo - albo .Jeśli nie wstydzę sie swojego przepisu to nie wstydzę się również tego co piszę .


zmieniono 2 razy (ostatnio 13 wrz 2011 21:42 przez Babciagramolka)

Odpowiedz na/ edytuj Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu