Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Odp: Odp: Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

Babciagramolka
Kathlyn napisał(a):

Buniu, niektórzy wybierając sobie naprawdę nick który jest dla nich bardzo osobisty... Jakieś numerki przy nim czy kombinacje niszczą to. Wolą coś innego, inną nazwę. Czy muszą się naprawdę z tego spowiadać na profilu? Na innej stronie są komentarze dotyczące przepisów, wypowiedzi na forum, itd. To wszystko musi być tutaj upublicznione? Domyślam się że w związku z nowym regulaminem (dla mnie po prostu do końca nieprzemyślanym i sama trzymam się z daleka od tego wyścigu szczurów) macie tu spore problemy. Nowe zasady w każdym razie zaostrzyły publiczne piętnowanie zaledwie podejrzanych o niecne uczynki użytkowników. Wiem, że to ułatwia pracę Moderatorom, ale etycznie mnie to po prostu razi.


Ale jeśli wstawiam przepisy pod różnymi nickami to skąd wszyscy inni mają wiedzieć , że ja jestem ich autorem a nie ,,pożyczam ,, sobie cudze przepisy .
Nikt nie wymaga od nikogo ,, spowiadania się ,, jak to okreslasz - z tym , że jeżeli nie używam stałego nicku lub nie podaje do wiadomości innych z których korzystam to narażam sie na zarzut plagiatu . Takie zasady obowiązują wszędzie - nie wolno kopiować cudzej pracy bo jest to nie zgodne z prawem Autorskim .

Jeśli nie wstawiasz przepisów ( a piszesz że nie uczestniczysz w tym wyścigu szczurów ) to sprawa Ciebie nie dotyczy - możesz pisać pod 10 różnymi nickami - nic nikomu do tego i nie musisz nikomu ich ujawniać . Jeśli zaś chce się zdobywać za swoją pracę ( powtarzam SWOJĄ ) nagrody to trzeba to robić uczciwie i liczyć się z weryfikacją .

Nie wiem czemu określasz branie udziału w zdobywaniu wirtuali ,, wyścigiem szczurów ,,? Tu nikt z nikim nie walczy o prymat bo nagrodę bierze nie ten kto pierwszy w jakimś tam czasie wstawi ileś tam przepisów - tylko ten kto zgromadzi uczciwie odpowiednią ilość punktów .Cały problem polega na tym by było to zrobione uczciwie .

Zwróć uwagę - osoba której przepisy się wymieni na forum podając linki do innej strony na której są one też zamieszczone a która jest ich autorem nie obraża się o to . Odpisuje - sorry- macie rację - powinnam uprzedzić , że na stronie x jestem pod nickiem xyz - już wpisuję do profilu . Ktoś kto jest autorem przepisów nie wstydzi się swoich nicków - nie wstydzi się tego , że jest na innych stronach , nie wstydzi się tego , że ma bloog - bo po to to robi by się dzielić z innymi tymi przepisami .
Kto nie chce nie wstawia przepisów i nie bierze nagród - kto chce wstawiać musi się godzić z zasadami .

Natomiast plagiatorzy wymienieni na forum jakoś nie biadolą , że się ich publicznie wymienia - bo po prostu wiedzą o tym , że kradną cudzą pracę i lepiej żeby się nie odzywali bo są winni .

Dorosły człowiek nie tłumaczy się przecież , że ma przepis z gazety którą sobie kupił w kiosku i nie wiedział , że nie może tego przepisać ( bo przecież za gazetę zapłacił to jest jego ) i o co chodzi - to już pomidorówki ugotować nie wolno wg przepisu z książki kucharskiej ? - To nie żart - notorycznie mam takie tłumaczenia jak wyłapię plagiat - czego się Pani czepia to co ja mam gotować zeby można było wstawić ?

A co do tego czy nieuczciwość należy publicznie piętnować - ogólnie nie przepadam za pyskówkami na forum ( a czasem ujawnienie czyjegoś oszustwa wywołuje niepotrzebną awanturę ) ale absolutnie nie zgadzam się na nieuczciwość i osobiście wywalała bym ze strony każdego po pierwszym plagiacie bo wg mnie nie ma czegoś takiego jak nieświadoma kradzież - bo plagiat jest kradzieżą i tak trzeba to nazywać .


zmieniono 4 razy (ostatnio 13 wrz 2011 19:53 przez Babciagramolka)

Odpowiedz na/ edytuj Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu