Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Odp: Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

Henia
  • Henia

  • Posty: 1381
  • Przepisy: 281
  • Artykuły: 1
Pyza napisał(a):

Buniu, każdy tak może powiedzieć! Faktem jest, że każda z nas gotując nawiązuje mniej lub bardziej do przepisów, które zna z domu lub gdzieś coś jadła...ale nawet przepis na tę samą potrawę będzie różnymi słowami napisany jeśli ktoś będzie go pisał z głowy a nie kopiował. Czasami wykorzystujemy przepisy z książek czy pism, ale wtedy są opatrzone własnymi modyfikacjami, uwagami, podane źródło i oczywiście zdjęcie własnej potrawy.
U kopiarzy do tego dochodzi sprawa zdjęć - nigdy nie przekona mnie argument, że mam fajne przepisy to je wstawiam (setkami!), ale nie mam aparatu i dlatego nie dodaję zdjęć - to wymówka i tyle! Pewnie jest kilka (słownie: kilka) osób, które rzeczywiście nie mają sprzętu a reszta to kopiarze bo przecież zdecydowana większość plagiatów znajdowana jest właśnie u tych co się tak kiedyś tłumaczyli i tłumaczą nadal.
W/g mnie wątpliwości nie powinny działać w tym przypadku na rzecz kopiarza a wręcz przeciwnie.

Justyna, na Twoim miejscu w ogóle bym się nie odzywała bo ostatnia historia ze zdjęciami przy Twoich przepisach to kolejna Twoja wpadka. Już wielokrotnie byłaś przyłapywana na oszukiwaniu i dziwię się, że jeszcze ktoś Ci ufa.

Pyza, nie byłabym tak radykalna w osądach! Np. ja dopiero w zeszłym tygodniu kupiłam sobie aparat, a żaden z moich przepisów nie jest kopią, mimo,że są praktycznie bez zdjęć! Co do reszty całkowicie się z Tobą zgadzam!

Odpowiedz na/ edytuj Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu