Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Odp: Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

Pinky
  • Pinky

  • Posty: 11
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Babciagramolka napisał(a):

óPinky napisał(a):

rosila mnie o wypowiedz.

Co do wstawiania przepisów na inne strony i przekazywania praw do nich . Też nie prawda . Zgadzamy się co prawda na wykorzystanie tych przepisów w celach marketingowych strony ( nawet z przeniesieniem tych praw w wypadku zmiany własciciela strony ) ale z niezmiennym autorstwem . Nie cedujemy na nikogo praw autorskich . To znaczy jeśli ja wstawię na jakąś stronę czy konkurs swój przepis który jest opisany jako autor-Babciagramolka - to strona , sponsor , organizator konkursu może się nim reklamować , zamieszczać w innym nośniku ale musi podawać że autorem jest Babciagramolka .

Nie wiem skąd się bierze przekonanie o tym , ze przepis kulinarny to nie jest utwór ? Otóż jest - każdy tekst napisany przez kogoś jest utworem ( prozą lub poezją ) - o mniejszej lub większej wartości literackiej - ale jest i podlega ochronie prawnej .


Nie nie kazdy tekst jest utworem. Patrz definicja utworu. Nie jestem sadem i nie bede sie klocil ale definicja utworu jest jednoznaczna.

Co do cedowania praw mialem na mysli czesty zapis w regulaminach (tu tez taki byl kiedys) o mozliwosci wykorzystania zasobow w celach marketingowych itp.

Pomimo ze taki jest jest on nieprawny i tyle.

Odpowiedz na/ edytuj Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu