Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Odp:Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

zewa
  • zewa

  • Posty: 1113
  • Przepisy: 2423
  • Artykuły: 131
Babciagramolka napisał(a):

Zewa- dzięki za miłe słowa . Fakt - nie jest miło zobaczyc , ze ktoś przywłaszca sobie nasza prace . Ale wydaje mi sie , ze nie zawsze jest to zła wola .Paradoksalnie czasem jest tak , że ktoś uznaje nasz przepis za interesujacy i chce go pokazać innym ( nie mówię tu o przypisywaniu sobie jego autorstwa ) - tak robią to niektórzy na bloogach lub na kontach kulinarnych na NK . Czasek ktoś zakłada konto typu miłośnicyy kaszanki i gromadzi tam przepisy na potrawy z kaszanki nie zdając sobie sprawy z tego , ze powinien zapytac o zgode autora . Naprawdę nie wszyscy użytkownicy netu wiedzą co wolno a co nie .Luzie kopiują zdjecia potraw , zwierzątek, krajobrazów itp nie zastanawiając sie , ze fakt iż ktoś zamieścił to w necie nie jest równoznaczny z tym , że jest to do wykorzystania w każdy sposób .Ja jestem bibliotekarzem z zawodu i z prawami autorskimi miałam doczynienia od zawsze . Ale wiem , ze nie wszyscy pamiętaja o tym , ze cytując coś lub posiłkując się cudzym tekstem trzeba to wziąść w cudzysłów i podac żródło i autora.
Nie dziwi mnie wiec nieświadomość jeśli chodzi o przepisy . Walczę z tym ale nie zakładam złej woli każdego kto to robi - raczej na początku zakładam nieświadomość .Jak mam możliwość zwracam uwagę prywatnie - nie na forum by nie wprawiać takiego kogos w konsternację .Różnie ludzie reagują .
Reakcja Bogusi spodobała mi się i wierzę , ze zrobiła to szczerze .

Ja do Bogusi napisałam na priva aby albo usunęła przepis i zdjęcie z NK, albo podała źródło skąd pochodzi przepis. Myślę, że zrobiłam dobrze. Podobnie jak Ty chciałabym wierzyć w Jej skruchę, zobaczę co będzie na Jej profilu na NK, jak zareaguje. Jeśli dobrze to masz Buniu rację i znasz się na ludziach, a jeżeli nie to tylko będzie świadczyć o Bogusi.

Odpowiedz na/ edytuj Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu