Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Odp:Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

Henia
  • Henia

  • Posty: 1381
  • Przepisy: 281
  • Artykuły: 1
Babciagramolka napisał(a):

Chyba nie dla idei a dla prawdy .Nie wolno korzystać z cudzej pracy i przypisywać sobie autorstwa .Nie wydaje mi się by Henia specjalnie tropiła plagiaty . Pewnie jest tak , że ,, buszuje " po stronach kulinarnych i po prostu ma dobrą pamięć wzrokową .Często mi się to samo zdaża , że widzę jakiś ,, nowy " przepis ( lub docieram do starszego " i mam wrażenie , że już go widziałam. czasem z ciekawości sprawdzam w wyszukiwarce .I czasem przez przypadek wyłapuję takie nieregulaminowe postępowanie .I co wtedy ? Udawać , ze się nie widzi ? Szczególnie gdy znam autora z jakiejś strony czy forum ? Też reaguję . Piszę do takiego kogoś na prywatne by sam zlikwidował plagiat .Tak zrobiła Henia . I dobrze . Nie pomogło - to zwróciła uwagę moderatorom .Nie mam nic przeciw korzystaniu z cudzych przepisów - po to przecież je wstawiamy .Ale podstawowa uczciwość wymaga podania źródła z którego korzystamy ,.A kopiowanie cudzych tekstów i zdjęć jest niedopuszczalne. Jeśli tak bardzo podoba mi się czyjś przepis , że chcę zwrócić na niego uwagę to piszę o tym na forum , podaję link i wstawiam swoje zdjęcie potrawy. Jeśli w delikatny sposób zmieniam przepis dostosowując go do swojego gustu to wstawiam przepis podając jednocześnie kto mnie zainspirował .Jeśli przepis tylko zwrócił moja uwagę na jakieś zestawienie smakowe i zrobie danie zupełnie po swojemu - to jest to już mój przepis ( + moje zdjęcie ) - to chyba oczywiste .Wszyscy korzystamy z pomysłów innych - co nie znaczy , że możemy łamać regulamin i omijać prawo autorskie .
I należy pochwalać wyłapywanie nieuczciwości bo to znaczy , że komuś jeszcze się chce reagować na nieuczciwość .Barcikk miał czas na reakcję - wystarczyło poprosić moderatorów o usunięcie przepisu wyjaśniając sytuację ( zakładam , że mogło do tego dojść z niewiedzy ) .Każdy może popełnić błąd - trzeba tylko gdy ktoś nam ten błąd uzmysłowi zareagować .


Dziekuję, Buniu, sama lepiej bym tego nie wyraziła.

Odpowiedz na/ edytuj Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu