Ta pani kradnie przepisy ze zdjęciami

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Pomóżcie w wyłapywaniu plagiatów ze strony www.bio-przepisy.pl

Babciagramolka
wielkiczarownik napisał(a):

To jeszcze raz. Prawnicy łamali sobie nad tym głowę i przepisy kulinarne nie są objęte prawem autorskim, musi być ujęty w literackim stylu. Redaktor się nie wypowiedziała, ale za to portal zasłania się ludźmi nie znającymi przepisów i co tu dużo kryć bijących z tego powodu zupełnie nie na miejscu pianę. Poza tym plagiat to podpisywanie się pod cudzą treścią własnym imieniem i nazwiskiem. Po co ludzie gotujący na podstawie przepisu jakieś cioci, babci z sieci, mają zmieniać jego treść?
Skąd przypuszczenie, oczernianie, że od razu kradną przepis? Nie, oni gotują na jego podstawie.


A niech sobie gotują byle nie wstawiali cudzego tekstu na stronę . Wmawianie użytkownikom , ze kopiowanie cudzego tekstu nie jest plagiatem jest nie etyczne i może kogoś skrzywdzić . Prawo Autorskie obejmuje kazdy tekst nie zaleznie od tego jakiej tematyki on dotyczy . Jesli gotuje wg cudzego przepisu i chcę sie tym pochwalić to pisze na forum ,,ugotowałam zupę wg Pyzy ,, podaje link do przepisu i wstawiam swoje zdjecie potrawy a nie kopiuję tekstu Pyzy i wstawiam jako swój ze swoim zdjeciem ( lub bez ) .
Kopiowanie jest kradzieżą .I nie mąć ludziom w głowie bo trafi na przepis zawodowca ( np przepisze z jakiejs gazet przepis za który Redakcja zapłaciła i wyląduje w Sądzie . Moje przepisy ( i wielu innych osób ) też były zamieszczane w gazetach i Redakcje płaciły mi za to ( nie sprzedawałam praw autorskich a tylko wyrażałam zgode na zamieszczenie w konkretnej publikacji ) - więc jesli teraz ten przepis ktoś sobie skopiuje i wstawi jako swój to mogę dochodzic utraconych kosztów chociażby w wysokości jaką płacą Redakcje . Zdjęcia kulinarne też sie sprzedaje więc czemu ktoś ma sobie przywłaszczać moją własność .
Piszesz bzdury i mieszasz nie zorientowanym w głowie - ktos posłucha i będzie mieć problemy . Wiec nie rób sobie zabawycudzym kosztem.


zmieniono 1 raz (ostatnio 28 lip 2011 23:41 przez Babciagramolka)

Odpowiedz na/ edytuj Ta pani kradnie przepisy ze zdjęciami