Porady- podpowiedzi na kryzys

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Porady- podpowiedzi na kryzys

Sonduli
  • Sonduli

  • Posty: 64
  • Przepisy: 6
  • Artykuły: 0
Babciagramolka napisał(a):

Trochę mnie zablokowało z gotowaniem tym tygodniu ( kryzys zdrowotny - ciśnienie na dworze mi nie służy ) i plany co do tego wątku trochę się odwlekły .Ale to też jest argument za planowaniem- nie musiałam brać co jest pod ręka a wykorzystywałam to co miałam uszykowane w zamrażarce dorabiając tylko dodatki .
Z takich zupełnie kryzysowych dań - pierwsze które zaczęłam robić dawno - dawno temu to pierogi kryzysowe tzn. z kasza , mięsem z zupy i cebulką z parzonego ciasta - koszty prawie zerowe .Zaraz powiem o co chodzi . Otóż jak gotuję zupę na kręgosłupie , szyjce i skrzydełkach z kurczaka ( lub innej kości np. od schabu ) obieram mięso bardzo dokładnie ( skóry oddaję psu bo są dla nas za tłuste ) i razem z kawałkami włoszczyzny ( część idzie na sałatkę ) mrożę . Teraz to co obiorę starczyło by już na farsz do pierogów dla 2 osób ale kiedyś po prostu składałam do woreczka aż się nazbierała spora garść . Potem gotowałam do któregoś obiadu kaszę tak by zostało jej tyle ile mięsa na farsz . Smażyłam podobną porcje drobno usiekanej cebuli . Zmielone mięso mieszam z kaszą i cebulą - doprawiam solą , pieprzem , majerankiem. Z mąki i wrzącej wody robię ciasto . Lepię pierogi i gotuję . Kraszę podsmażoną cebulką lub skwareczkami z boczku ( to też zapas - jak kupuje do czegoś boczek to pasek drobno kroję , smażę i zamrażam do takiego celu .
Kosztuje to grosze a jest pyszny obiad .Pierogi są delikatne - dzieci wolały je niż klasyczne z mięsa .
Tu jest link do przepisu na te pierogi https://gotujmy.pl/pierogi--kryzysowe-,przepisy,56542.html


Piękne, ale bym zjadła mniam. Uwielbiam swojskie pierożki tylko z braku czasu rzadko robię.

Odpowiedz na/ edytuj Porady- podpowiedzi na kryzys