Prosze o wyjasnienie, czy to jest fair?

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Prosze o wyjasnienie, czy to jest fair?

Babciagramolka
No to sobie poczytałam . Widzę,że udało mi się z tym ,że wcześniej zaczęła wstawiać IwonaF , bo jak nic żaden z moich przepisów czy zdjęć by nie przeszły ( hi hi ) . Bo prawda jest taka że od 2 lat wstawiałam czy wstawiam przepisy na różne strony .Czemu ? Bo po pierwsze - uwielbiam gotować. Po drugie - przeszłam na rentę i mam czas na to by bawić się w fotografowanie i spisywanie przepisów ( nie tak dla siebie , a porządnie ) .Po trzecie- obiecałam dzieciom i wnukom spisanie Rodzinnej Książki kucharskiej .Dlatego wstawiam na różne strony by zobaczyc jak poszczególne przepisy i sposoby podania są oceniane.
A co do wstawiania kopiowanych czy nie przepisów.
Kochani ! To przecież proste . Jezeli widzę w gazecie przepis na danie które mi się podoba to w domu go sobie gotuję - nawet go ( przepis ) sobie zostawiam żeby jeszcze raz czy wiele razy zrobić , ale nie wstawiam go jako swój ( nawet ze swoim zdjęciem .Ale jeśli gotuję zupę pomidorową wg własnego smaku to traktuję to jako mój przepis . Bo przecież zupa ogólnie znana - ale w każdym domu inaczej doprawiana .Raz jest na wołowinie, raz na wieprzowinie, kurczaku, indyku , postna , na pikantnie , z ryżem , makaronem , kluskami . Sama mam w tek chwili chyba z 10 przepisów na pomidorówki różniących sie zasadniczo. Czasem przepis wstawiany przez kogoś jest inspirowany tym co przeczytał lub zobaczył , ale jak nie wrzucał go garnka produktów trzymając się ściśle kartki tylko gotował po swojemu to na pewno będzie to jego przepis . A czasem jeden składnik decyduje o smaku ( np taki jak wrzucenie do gotującego się rosołu listka lubczyku czy maggi ) .A czasem to sposób podania decyduje o tym ,że ogólnie znana potrawa zyskuje oryginalność .
Moderator ma chyba ciężki kawałek chleba z ocenianiem co jest oryginalnym przepisem a co nieudolną próba kopiowania .
Pozdrawiam - wytrwałości życzę .

Odpowiedz na/ edytuj Prosze o wyjasnienie, czy to jest fair?