PRZEPROSINY

Obserwuj wątek

Odp: Odp: PRZEPROSINY

zewa
  • zewa

  • Posty: 1113
  • Przepisy: 2423
  • Artykuły: 131
Babciagramolka napisał(a):

Bogusiu- może ja coś dopowiem . Też mam na NK konto kulinarne ( Wizjonerwkuchni ) .Dawno swoją droga tam nie zagladałam i sama walczyłam z innymi kontami by nie kopowali bez mojej zgody zdjęć i przepisów .Zaznaczam , że nie mam nigdy nic przeciw by ktoś użył mojego przepisu jeśli zaznacza , ze jest on mojego autorstwa i jeśli dostawia swoje zdjęcie .I o to chyba chodzi .Nie ma sensu powielać cudzych przepisów - jeśli chcemy pokazac jak nam wyszło coś autorstwa kogoś innego to od tego jest forum . I wbrew temu co niektórzy czasem wypisują przy okazji dyskusji o kopiowaniu - nie jest tak , że przecież wszystko już zostało wymyślone przez kogoś .Tu dzielimy się swoimi pomysłami na nowe wersje potraw .Najlepszym przykładem jest Konkurs z użyciem makaronów ryżowych - jakie tam powstały niesamowite zestawienia smakowe .
Proponuję wstawiać na koncie NK ( i wszędzie indziej ) tylko swoje własne wersje dań ze swoimi zdjęciami - a inne wykasować . Bo to jest regulowane prawem autorskim .
Nadal uważam , że wykazałaś się dużą odwagą rozmawiając na temat swego błędu .Moze na Twoim przykładzie inni zrozumieją , ze zwrócenie uwagi w takim przypadku nie jest wcale złośliwością ani chęcią dokuczenia tylko zwyczajnie jedni już wiedzą o tym , ze w necie obowiązują zasady prawa autorskiego , a inni nie wiedzą o tym .
Problem w tym , że niektórzy nawet jak sią o tym dowiedzą to nie przyjmują tego do wiadomości .
Moja rada Bogusiu- skasuj wszędzie przepisy które ktoś Ci podał itp- a zostaw tylko swoje .Twoje konta na tym nie ucierpią - a zaczniesz z czystym kontem i pewnością , że nikt nie będzie mieć do Ciebie pretensji .
A przy okazji zajżyj do Wizjonerawkuchni - zapraszam.

Droga Buniu, przed chwilą zajrzałam właśnie na Naszą Klasę i o dziwo zobaczyłam jota w jotę mój przepis i zdjęcie na domową mielonkęhttp://nasza-klasa.pl/#profile/28503771/gallery/album/2/133, przyznam, że poczułam się nie swojo. Nie mam nic przeciwko temu aby ludzie korzystali z mojego przepisu, ale niech zrobią swoje zdjęcie i jak napisałaś niech podadzą czyjego jest to autorstwa, a nie żywcem kopiują moje. A przecież każdy kto zrobi zdjęcie i zobaczy je na innych stronach to od razu pozna, że to jego dzieło. Tak właśnie poznałam ja, przecież doskonale wiemy na jakich naczyniach są nasze potrawy i jakie mamy np. dodatki w kuchni, które są widoczne na zdjęciach. Jak na razie spotkało mnie to pierwszy raz i mam nadzieję, że ostatni, bo rzeczywiście jak piszą inni nie jest to przyjemne.
A oto moja mielonka:
obrazek obrazek


zmieniono 1 raz (ostatnio 28 mar 2010 22:19 przez zewa)

Odpowiedz na/ edytuj PRZEPROSINY