Szkoła gotowania

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Szkoła gotowania

Książę z bajki
cherry napisał(a):

Ja nie dodaję oliwy ani oleju z 2 powodów - po pierwsze, że po prostu o tym zapominam, a po drugie - często mieszam, przez co nigdy mi się nie skleja, więc nie ma takiej potrzeby.

Polewanie wodą po ugotowaniu wyniosłam z domu, więc chyba z przyzwyczajenia robię to już mechanicznie

Jeśli chodzi o makarony "ze sklepu" to faktycznie czasem czegoś im brakuje, ale domowy mojej mamy czy babci nigdy nie woła o oliwę do smaku

Pozdrawiam


Zgadzam się z tobą, ze tym makaronom ze sklepu czasem coś brakuje , ale myslę, że duża część z nas skazana jest na makarony ze sklepu, bo nie wszyscy mają czas aby go zrobić samemu w domu.
A dzięki oliwie otrzymają dodatkowy smak... oczywiscie mówie tutaj o oliwie z oliwek a nie oleju.

Nie wiem, skąd się wzięło polewanie makaronu zimną wodą, zapewne w uznanych restauracjach tego nie praktykują, ale w domu jak najbardziej jest to pożądane bo w ciągu tygodnia rzadkością jest aby wszyscy wrócili o tej samej godzinie do domu i była możliwość od razu podania posiłku, a dzięki temu, że zahartujemy makaron to nie będzie sklejony.

Odpowiedz na/ edytuj Szkoła gotowania