Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

Babciagramolka
broman napisał(a):

a ja sie zapytam o przepis z innej beczki o przepis https://gotujmy.pl/kurczak-w-marynacie-z-knorra,przepisy,122072.html i wiem za zaraz poleja sie na mnie gromy ale dla mnie zenada! nie wiem nawet kto przepuscil taki przepis jak wrzucic palki do gotowej marynaty knorra i upiec. to ma byc wg was przepis na miare arcymistrza, innowatorski, wartosciowy, pomysłowy, nietuzinkowy, zgodny z nowymi zasadami? to jak napisac tutaj " kupic gorący kubek knorra, rozerwac torebke zalac wrzatkiem i sie delektowac goracą zupą!". poza tym jak dla mnei jest to reklamowanie producenta, moze ta pani ma płacone za uzywanie tych produktow i sie reklamuje darmowo na tej stronie bo ilość knorra która uzywa w swoich przepisach jest ogromna, jakby nic innego nie było w sklepach.
czy taka darmowa reklama jest tu legalna?


Broman -odpowiem Ci z punktu widzenia Babcigramolki ( czyli Buni ) a nie Moderatora . Moze zauważyłeś ja też używam produktów Knorra i zaznaczam to w przepisie , tak jak zaznaczam jeśli to ma znaczenie jakiej musztary używam , ketchupu , sera czy pieprzu ( np Kamis ) .Zaznaczam bo tą markę sobie cenię i uważam , że np wrzucenie do zupy kostki bulionowej innej firmy zepsuje jej smak ( ja np innych kostek nie trawię bo mi pachną nie tak - mój gust i tyle ) . Dla tego ja np bardzo sobie cenię podanie w przepisie dokładnych informacji .Jak ktoś napisze marynować pstrąga w marynacie do ryb firmy xxx.... to wiem że przepis nie dla mnie - nie używam tej marki .
Tak więc nie mam absolutnie pretensji o takie informacje .
Inna sprawa na którą zwróciłeś uwagę to użycie do potrawy tylko ,, gotowca ,, bez inwencji własnej . Teoretycznie jest to przepis bo są składniki . I pewnie wiele osób tak gotuje - bierze gotowca i robi jak jest na opakowaniu .Moim zdaniem każda z tych gotowych mieszanek wymaga uszlachetnienia własnym smakiem ( a to odrobina miodu do marynaty , położone obok jabłko , masło na końcu , majeranek ) .

A co do zupek - nie uwierzył byś jak fantastyczne zupki można zrobic z Gorącego kubka w 5 minut . Wyobraź sobie pieczarkową którą zagotowuje się w garnuszku z kremowym serkiem topionym - tak by się rozpuścił , osobno podsmażone na maśle pokrojone w cieniutkie plasterki 2 pieczarki , kromka chleba tostowego przekrojona na 4 , posypana grubo utartym Cheddarem i zapieczoną . Na talerz wlewasz pieczarkową , posypujesz pieczarkami , grubo mielonym kolorowym pieprzem , usiekaną natką pietruszki .Na wierzch kładziesz zapieczone grzanki .

Problem nie w tym czy używamy gotowców tylko jak ich używamy .

A Moderatorzy nie mają prawa oceniać czy jakiś przepis jest nowatorski , innowacyjny czy nie . Od tego są komentarze w których mogą się odnieść do przepisu użytkownicy .Jednemu się coś podoba drugiemu nie .Każdy wybiera takie przepisy ( potrawy ) jakie mu pasują .


zmieniono 1 raz (ostatnio 20 lis 2011 17:45 przez Babciagramolka)

Odpowiedz na/ edytuj Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu